Statistinių duomenų rinkimas, sisteminimas ir analizė


Įvadas. Uab „Labbis“. Įmonės statistiniai duomenys. Darbuotojų (apdraustųjų) skaičius įmonėje „Labbis“. Klientų skaičiaus kitimas įmonėje „Labbis“. Lietuvos statistikos departamento statistiniai duomenys, susiję su Uab „Labbis“ vykdoma veikla. IT sektoriaus produkcija ir pridėtinė vertė. IT įmonių pajamos 2008-2012 m. Eurostato duomenys, susiję su Uab „Labbis“ vykdoma veikla. IT sektoriaus darbuotojų skaičius nuo bendro dirbančiųjų lygio (proc. ). Įmonės, naudojančios programinius sprendimus, CRM, versle (2013 m. ). Statistinis stebėjimas (tyrimas). Priedai.

Pasaulinėje IT rinkoje ryškėja tendencija pereiti nuo konkrečių įrengimų ir programinės įrangos kūrimo prie IT paslaugų teikimo debesijos pagrindais (pagal IaaS, PasS ir SaaS modelius). „Gartner Inc.“, viena didžiausių IT konsultacijų įmonių, prognozuoja, kad perėjimas prie paslaugų modelio (SaaS) dar labiau įsibėgės. Kompiuterių ir kitų įrengimų parametrai ir aparatinė dalis tampa nebėra tokia svarbi, svarbesnės paslaugos, kurias įmonės galės pasiūlyti. Tokią pačią tendenciją galime pastebėti ir AK (asmeninių kompiuterių) pardavimų rinkoje. 2013 metai buvo vieni prasčiausių šiai industrijai, per paskutinį ketvirtį AK pardavimai krito beveik 6,9 % ir tai buvo jau septintas iš eilės ketvirtis su krintančiais pardavimais. [Šaltinis: Gartner Inc. ir IDC]

Lietuvoje šios tendencijos irgi pakankamai aktualios. Palyginus su vakarų šalimis, Lietuvos namų ūkiai dar nėra visiškai kompiuterizuoti (pasak Statistikos departamento, 2013 m. 65,9% namų ūkių turėjo kompiuterį), visgi tolimesnė plėtra aparatinės įrangos pardavimuose turėtų lėtėti. Tačiau remiantis globaliomis tendencijomis galima teigti, jog programinės įrangos ir su ja susijusių paslaugų teikimas turėtų tiktai augti. Išankstiniais duomenimis, 2012 m. veikė 2185 IT įmonių (didžioji dalis dirbo programinės įrangos kūrimo ir priežiūros srityse). Dėl mažesnių kaštų nei išvysčiusiose vakarų šalyse ir pakankamai aukšto kompetencijų lygio, daug užsienio bendrovių kuria savo IT centrus Lietuvoje – būtent dėl to plečiasi paslaugų sektorius.

Darbo objektas – statistiniai duomenys, susiję su UAB „Labbis“ veikla.

Darbo tikslas - išanalizuoti turimus statistinius duomenis, susijusius su UAB „Labbis“ veikla.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti ir susisteminti Lietuvos ir Europos statistinius duomenis susijusius su pasirinkta įmone.

Atlikti statistinį stebėjimą įmonėje.

Atlikti statistinių duomenų analizę ir pateikti išvadas.

Projektinį darbą sudaro įvadas, šeši skyriai, išvados, literatūros sąrašas, priedai. Pirmajame skyriuje trumpai pristatoma įmonė, antrajame, trečiajame ir ketvirtajame supažindinama su statistiniais duomenimis, susijusiais su nagrinėjama įmone, penktajame skyriuje aprašomas statistinis stebėjimas, šeštajame skyriuje pateikiama statistinių duomenų analizė.

Iš pateiktų duomenų matyti, kad darbuotojų skaičius UAB „Labbis“ pamažu auga. 2011 m. rugsėjo mėn. dirbo 44 darbuotojai, 2014 m. sausio mėn. – jau 52 darbuotojai. Ko gero, tokie pokyčiai vyksta dėl įmonės vidaus pasikeitimų, plėtros ir pan.

Klientų skaičius įmonėje taip pat auga. Tai lemia kylantis informacinių sistemų poreikis viešajame ir privačiame sektoriuose.

LIETUVOS STATISTIKOS DEPARTAMENTO STATISTINIAI DUOMENYS, SUSIJĘ SU UAB „LABBIS“ VYKDOMA VEIKLA

Iš pateiktų duomenų matyti, kad didžiausias produkcijos apimties kritimas (14,9%) buvo stebimas 2008 metais, finansinės krizės piko metu. Šio didžiulio kritimo pasėkoje, vidutiniai padidėjimo rodikliai neatspindi atsigavimo tendencijos, kurią galimą stebėti nuo 2009 metų.

IT įmonių pajamos 2008-2012 m.

EUROSTATO DUOMENYS, SUSIJĘ SU UAB „LABBIS“ VYKDOMA VEIKLA

IT sektoriaus darbuotojų skaičius nuo bendro dirbančiųjų lygio (proc.)

Daugiausia darbuotojų IT sektoriuje, lyginant su bendru šalies darbo lygiu, yra Skandinavijos šalyse bei Jungtinėje Karalystėje, Airijoje. Lietuva pagal šį rodiklį yra gana žemai - 2010 m. IT sektoriaus darbuotojų skaičius Lietuvoje siekė vos 1,65% (tuo metu bendras ES vidurkis buvo 2,53%).

  • Statistika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 699 KB
  • 2015 m.
  • 25 puslapiai (2994 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jmariusxxx
  • Statistinių duomenų rinkimas, sisteminimas ir analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Statistinių duomenų rinkimas, sisteminimas ir analizė. (2015 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/statistiniu-duomenu-rinkimas-sisteminimas-ir-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 14:09
×