Statoil pristatymas


Protingas protingų žmonių verslas. Statoil kontroliuoja 50 procentų viso Norvegijos eksporto ir ji yra didžiausia Norvegijos pramonės įmonė. Norvegijos naftos pramonės istorija prasidėjo 1962m. Dar po poros. Naftos įsakymai. Šalies vyriausybė kontroliuoja naftos ir gamtinių dujų išteklius. Taip Norvegijos vyriausybė priėmė dar vieną sprendimą. 1975m. Statoil pradėjo pati pumpuoti naftą ir paleido savo pirmąjį vamzdyną. 1985m. „Statoil“ tapo didžiausia pramonine kompanija Norvegijoje ir pradėjo plėstis į užsienio rinkas. Ir nors „Statoil“ turtas bei veikla augo greitai.


Statoil kontroliuoja 50 procentų viso Norvegijos eksporto ir ji yra didžiausia Norvegijos pramonės įmonė, kurioje dirba 25 tūkstančiai darbuotojų ji yra veikianti 25 šalyse ir valdanti 2 tūkst. Degalinių devyniose valstybėse. Statoil yra valstybinė įmonė (dalinai privatizuota tik XXI amžiuje). Kadaise ši kompanija buvo įsteigta kaip valstybinė įmonė naftos telnkiniams eksploatuoti ir kontroliuoti.

Norvegijos naftos pramonės istorija prasidėjo 1962m. Kai amerikiečių koncerno „Phillips Petroleum Company“ atsovai kreipėsi į šalies vyriausybę prašydami leidimo ištirti Šiaurės jūros šelfą (kuris vėliau priklausys Norvegijos juresdikcijai). Tačiau Norvegijos vyriausybė į tai, kad ten galima atrasti gamtinių dujų žiūrėjo skeptiškai juolab, kad visa šalies produkcija buvo nukreipta į žvejybą. Nepaisant to, 1965m. Prasidėjo pirmoji žvalgyba ir 1969m. Buvo aptikti angliavandenilio pėdsakai. O rudenį paskelbta, kad buvo atrastas didžiulis naftos telkinys.

Dar po poros metų buvo rasta dar daugiau naftos ir gamtinių dujų Šiaurės jūros Kontinentiniame šelfe. 1991m buvo prognozuojama, kad dujų užteks net 100 metų, o naftos 30-40 metų. Ir taibuvo tik maža dalis to, kas ten slypi. Tuomet Norevgijos vyriausybė priėjo prie išvados, kad reikia steigti valstybinę įmonę. 1971m. Norvegijos parlamente buvo priimti 10 naftos įsakymų.

  • MS PowerPoint 434 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (552 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantas
  • Statoil pristatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Statoil pristatymas. (2017 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/statoil-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 11:52
×