Statutinių valstybės tarnautojų teisinis statusas


Statutiniu pareigunu atleidimas. Statutiniu pareigunu atsakomybe. Statutiniu valstybės tarnautoju administracinės atsakomybės ypatumai. Statutinio valstybės tarnautojo statusas. Valstybės tarnautojo teisinis statusas. Statutiniu valstybes tarnautoju statusas. Statutinių pareigūnų kvalifikacija. Statutiniu valstybes tarnautoju atleidimo is tarnybos tvarka. Statutiniu tarnautoju atsakomybe referatas. Valstybes tarnautoju statusai.

Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Statutinių valstybės tarnautojų sąvoka. Statutinių valstybės tarnautojų priėmimo ir atleidimo iš tarnybos tvarka. Statutinių valstybės tarnautojų teisės ir pareigos. Konstitucinės piliečio teisės ir pareigos. Bendrosios statutinių valstybės tarnautojų profesinės teisės ir pareigos. Statutinių valstybės tarnautojų teisinės atsakomybės ypatumai. Baudžiamosios ir administracinės atsakomybės taikymas. Drausminės ir tarnybinės atsakomybės ypatybės. Civilinė ir materialinė atsakomybė. Statutinių valstybės tarnautojų socialinės garantijos. Darbo metodai ir priemonės. Tyrimo eigos pristatymas. Darbo rezultatų aptarimas. Statutinių tarnybų teisinio statuso probleminiai aspektai. Išvados ir rekomendacijos. Literatūros sąrašas.

Statutinių valstybės tarnautojų veikla, jų statusas, ir jiems suteiktos diskrecijos teisės visuomenėje visuomet stebimos itin atidžiai. Temos aktualumą apsprendžia tai, kad šalia plačių diskusijų apie statutinių valstybės pareigūno teisių apsaugą ir veiklą, pasigęstama gilesnių pamąstymų apie jų teisinį statusą ir jo sandarą.

Darbo tikslas - atskleisti statutinių valstybės tarnautojų teisinį statusą.. Darbe bus aiškinama priėmimo ir atleidimo iš statutinių valstybės tarnautojo pareigų tvarka, bendri teisinės atsakomybės aspektai, suteikiamos socialinės garantijos. Taip pat analizuojami teisės aktai reglamentuojantys statutinių valstybės tarnybų veiklą.

Siekiant atskleisti statutinių valstybės pareigūnų teisinio statuso ypatumus, iškelti šie darbo uždaviniai: apibūdinti statutinių valstybės tarnautojų sąvoka ir paaiškinti statutinio valstybės tarnautojo, teisinio statuso sąvokas; išsiaiškinti statutinių valstybės tarnautojų priėmimo ir atleidimo iš tarnybos bruožus; išnagrinėti statutinių valstybės tarnautojų materialinį aprūpinimą ir socialines garantijas; palyginti statutinių valstybės tarnautojų teisinės atsakomybės ypatumus.

Darbo tikslui pasiekti ir uždaviniams išanalizuoti bus naudojamas teisės aktų ir mokslinės literatūros analizės metodai.

Analizuojant teisės aktų pokyčius reglamentuojančius statutinių valstybės pareigūnų teisinę padėtį, nuo jų priėmimo iki šių dienų, galima teigti, kad dalis statutų pakeitimų buvo įtakojami teisminės praktikos.

  • Microsoft Word 86 KB
  • 2012 m.
  • 52 puslapiai (16286 žodžiai)
  • Kolegija
  • Giedre
  • Statutinių valstybės tarnautojų teisinis statusas
    10 - 1 balsai (-ų)
Statutinių valstybės tarnautojų teisinis statusas. (2012 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/statutiniu-valstybes-tarnautoju-teisinis-statusas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 13:55
×