Statybinė braižyba. Planų, pjūvių ir fasadų sudarymas


Braižyba pjūviai. Pjuviai braizyba. Fasadų braižymas. Braizyba pjuvis. Laiptu modeliavimas breziniu sudarymas. Laiptu braizyba. Pjūvio braižymas. Fasado braizymas. Plano braizymas. Kaip braizyti laiptus autocad.

Statybinė braižyba. Planų, pjūvių ir fasadų sudarymas. Pagal duotą plano ir fasado bei pjūvio schemą nubraižyti dviejų aukštų pastato pirmo ir antro aukšto planus, pjūvį per pastato laiptinę ir fasadą.

Pagal duotą plano ir fasado bei pjūvio schemą nubraižy statybiniai brėžiniai, lyginant su projekcinės ir mašinų braižybos darbais, pasižy2) planuose ir pjūviuose perpjauti elementai gali būti nebrūkšniuojamia – fasaduose visos linijos braižomos siauros, išskyrus šaligatvio, kuri braižoma kaipb – matmenų linijos gali baigtis ne tik rodyklėmis, bet ir 45 laipsnių kampu pasvirusiais į matmenų liniją brūkšneliais.

C – tame pačiame brėžinyje gali būti skirtingų vienetų matmenys. Pvz. , pjūviuose ilgio matmenys paprastai žymimi milimetrais, o aukščio (altitudės) – metrais.

Statybinis brėžinys, kaip techninės veiklos priemonė, rodo realiai egzistuojančius objektus, yra lengvai formalizuojamas. Todėl braižyti autokadiškai gali tik nemokšos, nes taigrasi yra komandos, kurios atlieka šiuos objektinius veiksmus, kaip ašių, sienų, langų ir pan. Braižymas. Statybinį brėžinį sudaro trijų pagrindinių dokumentų grupės: planas, pjūvis, fasadas. Plano brėžinio struktūra ir surinkimo (braižymo) seka pateikta. pav. Schemoje. Matome, kad tikslinga automatizuoti tracionaliai planas ir vizualizuojamas būtent pagal tokią seką, o platesni aprašymai pateikti [1,2].

Dalis pjūvio elementų vizualizuojama plano komandomis: ašys, sienos. Būdingi elementai vizualizuojami papildomomis komandomis: laiptai pjūvyje (. 2 a pav. ), langai pjūvyje (. 2 b pav. ), altitudės (. 2 c ir. 2 c1 pav. ). Kiti elementai (perdanga, stogas ir kt. ) braižomi linijiniu būdu naudojant linijos komandą. Pjūvio braižymo eigos ypatybės plačiau pateikiamos [1] 10 skyriuje ir [2 penktame darbe].

Fasadas suformuojamas kaip išvestinis vaizdas naudojant plano bei p0 – paleidžiamas autocadas ir parengiama inžinerinės grafikos darbams atlikti skirta aplinka taigrasi.

Suformuojamas brėžinio laukas modeliavimo lauke su reikiamais sluoksniais bei lauko dydžiu (laukas/statybiniai dokumentai/ statybinis formatas (braižybos)). – į klausimus apie pastato parametrus galima atsakyti teigiamai, arba įvesti konkretaus pastato matmenis.

Darbas pradedamas nuo plano braižymo. Komandų veikimas išsamiai aprašytas [1] – 11 skyriuje ir [2] penktame darbe. Prieš atliekant darbą rekomenduotina susipažinti su nurodyta literatūra. Atkreipkite dėmesį į [2]. skyrelį – sumišorinės ir vidinės sienos (braižyba/ statinio planas/ sienos); - išorinės mūro sienos 510 mm, o vidinės – 380 mm.

Laiptinės (braižyba/ statinio planas/ laiptinės); - komanda vizualizuoja viršutinio aukšto laiptinės planą.

  • Microsoft Word 1148 KB
  • 2010 m.
  • 7 puslapiai (1124 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rokas
  • Statybinė braižyba. Planų, pjūvių ir fasadų sudarymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Statybinė braižyba. Planų, pjūvių ir fasadų sudarymas. (2010 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybine-braizyba-planu-pjuviu-ir-fasadu-sudarymas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:24
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo