Statybinės medžiagos (2)


Įvadas. Apie įmonę „CETRIS“. Cetris gaminių kokybė. Cemento ir pjuvenų plokčių gamyba. Cetris cemento ir pjuvenų plokščių privalumai. Cetris cemento ir pjuvenų plokčių sudėtis. Cetris cemento ir pjuvenų plokščių tipai. Lygaus pilkos spalvos paviršiaus cemento ir pjuvenų plokštės. CETRIS PD Cemento ir pjuvenų plokštės. CETRIS PDB Kalibruoto šlifavimo cemento ir pjuvenų plokštės. CETRIS yra dviejų sluoksnių plokštė, skirta sausų grindų technologijoms. Cetris profil. Cetris akustic. Cetris plus. Cetris profil plus. Cetris finish. Cetris profil finish. Cetris akustic finish. Išvados. Naudotos literatūros ir šaltinių sąrašas.


Aktualumas: Norint įrengti namo sienas, fasadus, grindis, stogus, balkonus ir pan. yra būtina naudoti tam tikro tipo plokštes. Jas renkantis, žmonės dažnai susiduria su keliomis pagrindinėmis problemomis. Viena iš jų yra žinių trūkumas, todėl dažnai perkamos prastesnės kokybės, bet pigesnės. Yra ir tokių, kurie galvoja, kad kuo plokštės brangesnės, tuo jos geresnės. Abu variantai dažniausiai neteisingi. Labai svarbu, kad pirkėjui būtų suteikta kuo smulkesnė informacija apie perkamą ir vėliau naudojamą produktą. Kaip pavyzdį, kokios plokštės yra tinkamiausios statyboms nagrinėsime „CETRIS“ cemento ir pjuvenų plokštes.

Darbo tikslas: Išnagrinėti šios įmonės plokštes, jų sudėtį, tipus ir kiekvieno tipo naudojimą.

CETRIS cemento ir pjuvenų plokštės gaminamos naudojant Vokietijos bendrovės BISON įrangą. 2010 m. gamybos linija visiškai atnaujinta ir modernizuota, o gamybiniai pajėgumai išaugo iki 55 000 m3 per metus.

CETRIS cemento ir pjuvenų plokštės gaminamos pagal EN 633, 634-1 ir 634-2 standartų reikalavimus. Nužievinta kėnio ir eglės mediena sandėliuojama 34 mėnesius, tada susmulkinama iki adatos formos pjuvenų ir pervežama į siloso ruošimo vietą. Paruošta medienos masė dozuojama maišymo įrenginyje ir maišoma su reikiamu portlando cemento kiekiu. Toliau įmaišomas receptūrinis mineralinių medžiagų ir vandens kiekis. Reikiamas vandens kiekis apskaičiuojamas pagal nustatytą medienos drėgnį. Sumaišyta medžiaga klojimo prietaisu paskleidžiama ant plokščio, iš anksto apdoroto plieninio padėklo. Įrenginys veikia kaip keturi atskiri nuosekliai išdėstyti klojimo įrenginiai.

Naudojant pneumatinį rūšiavimą, pirmojoje ir ketvirtojoje kamerose suformuojamas viršutinis plokštės sluoksnis. Antra ir trečia kameros yra mechaninės ir naudojamos sukurti tolygų vidurinį sluoksnį. Vidurinis sluoksnis klijuojamas. Padėklai su suklijuotais gaminiais sudedami į rietuvę ir spaudžiami aukštu slėgiu, kad susidarytų nominalus storis (viena trečioji plėtimosi storio). Po to seka kietinimo ir hidratavimo procesas: plokštės paimamos iš rietuvės ir perkeliamos į sandėlius su oro kondicionavimu, kuriuose jos bręsta bent septynias dienas. Toliau CETRIS plokštės džiovinamos iki 9 % (±4 svorio %) drėgnio. Tada plokštės apipjaustomos iki reikiamų matmenų.

  • Microsoft Word 505 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2025 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lukas
  • Statybinės medžiagos (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Statybinės medžiagos (2). (2017 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybines-medziagos-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 13:55
×