Statybinės medžiagos, egzamino klausimai ir atsakymai


Keraminių dirbinių gamybos technologija. Statybinės keramikos gaminiai , jų savybės ir panaudojimas. Kokia yra stiklo cheminė sudėtis ir iš ko jis gaminamas. Stiklo gamybos technologijos. Stiklo rūšys ir jų savybės. Statybinio stiklo gaminiai ir panaudojimas. Stiklopaketai. Kas yra kompozicinės medžiagos ir iš ko jos gaminamos pateikti pavyzdžių ? Kompozicinių medžiagų klasifikacija. Kas yra kompleksinės konstrukcijos ir kokios jo būna. Polimerinių medžiagų gamybos principai. Kokios būna reakcijų stadijos polimerizacijos metu ir kas jose vyksta. Kokiais būdais iš plastiškos masės gaunami polimeriniai gaminiai. Polimerinių medžiagų savybės. Polimeriniai gaminiai ir jų panaudojimas. Polimerizaciniai polimerai termoplastai. Hidroizoliacinių medžiagų klasifikacija. Hidroizoliacinių medžiagų savybės ir panaudojimas. Hermetikai ir jų panaudojimas. Lapuočių ir spygliuočių medienos ypatumai. Medienos cheminės sudėtis ir sandara. Medienos gaminiai ir jų defektai. Akustinių medžiagų klasifikacija. Polistireninio putplasčio žaliavos ir gamybos technologija. Polistireninio putplasčio savybės ir panaudojimas. Akmens vatos žaliavos ir gamybos technologija. Akmens vatos savybės. Akmens vatos panaudojimas.


Pagrindinė žaliava – molis, tai įvairių mineralų (kaolinito, montmorilonito, hidrožėručių, nontronito) ir kristalinių uolienų irimo produktas, kasamas karjeruose 3-11 m gylyje.

b) medžio pjuvenos arba durpės, kurioms išdegus, pasilieka oro pūslelės – mikroporos, todėl keraminės masės struktūra yra visiškai artima medienos struktūrai.

klinkerinės plytos –atsparios šalčiui ir staigiems temperatūrų pokyčiams. Naudojamos vidaus ir išorės apdailai. Platus spalvų ir atspalvių pasirinkimas.

Akmens keramikos sandara artima natūralaus akmens struktūrai, o tai: minimalus vandens įgeriamumas (iki 0,08 %), atsparumas teršalams, atmosferiniam poveikiui, paviršiaus dėvėjimuisi, rūgščių ir šarmų poveikiui, anti- statinės savybės, spalvos pastovumas. Dėl savo savybių (itin atspari dėvėjimuisi) akmens keramika naudojama tiek vidaus apdailai (sienoms, grindims), tiek ir išorės –ventiliuojamų fasadų sistemose.

Medžiagos šilumos laidumą padidina drėgnumas. Keraminės mūro sienos eksploatacinis drėgnis yra mažas. t.y., apie 1 proc. Siekiant užtikrinti gerą mūro šiluminę varžą, rekomenduojama:

5. Kokia yra stiklo cheminė sudėtis ir iš ko jis gaminamas?

Savybės: Nevienodas storis, išankstiniai įtempimai, riboti lakštų matmenys, paviršiaus nelygumai.

Savybės: Vienodas storis, nėra arba labai maži išankstiniai įtempimai, dideli lakštų matmenys, lygus paviršius stiklo paviršius tampa metalizuotas.

Tankis 2000—8000 kg/m3, tamprumo modulis 48—83 GPa, stiprumas gniuždant 500—2000 MPa, lenkiant 100—250 MPa, tempiant 35—85 MPa. Stiklas yra kieta, trapi, skaidri medžiaga. Įprastinio stiklo terminio plėtimosi koeficientas didelis - keičiantis temperatūrai tokio stiklo matmenys keičiasi. Todėl stiklas yra neatsparus staigiems temperatūros pokyčiams. Pridėjus į stiklą boro oksido (B2O3), gaunamas borosilikatinis stiklas, kurio temperatūrinis plėtimosi koeficientas yra mažas, todėl jis atsparus staigiems temperatūrų pokyčiams.

Svarbiausia stiklo savybė yra stipris lenkiant, kuris labiausiai priklauso nuo bandinio paviršiaus būklės.

daugiasluoksnis stiklas ir saugus daugiasluoksnis stiklas pagal EN ISO 12543, 1, 2, ir 3 dalis;

DAUGIASLUOKSNIS (LAMINUOTAS) STIKLAS EN ISO 12543, 1, 2, ir 3 dalis

Stiklo paketai būna įvairių rūšių priklausomai nuo stiklo lakštų rūšies ir jų kiekio, tarpų tarp stiklų ir kokiomis dujomis tie tarpai užpildyti.

Pagal tarpo tarp stiklų užpildymą: Oru užpildyti stiklo paketai ir kitomis dujomis (argonu, kriptonu, ksenonu, SF6) užpildyti stiklo paketai.

Pagal panaudotus stiklo lakštus: Su šilumą atspindinčiomis dangomis; Su saulės šilumą atspindinčiomis dangomis; Su saugiais stiklais; Su priešgaisriniais stiklais; Su garsą izoliuojančiais stiklais Su dekoratyviniais stiklais.

Priklausomai nuo ultravioletinių spindulių poveikio: Su butilo sandarikliais (apsaugoti); Su silikoniniais sandarikliais (neapsaugoti);

Pagal skiriamojo rėmelio rūšį: Su aliuminiais rėmeliais; Su plastikiniais ir kompoziciniais rėmeliais.

Grūdintas stiklas pasižymi stiprumu ir sudužimu į mažiausius gabalėlius, kurie nesukelia didelio pavojaus žmogui skirtingai, nei dužtant įprastam stiklui.

-fenoloformaldehidinis polimeras (naudojamas klijų, medžio ploščių, plastikų, faneros, spiritinio lako ir kitų medžiagų gamyboje); -karbamidiniai polimerai (sluoksniuotų plastikų, drožlių plokščių ir polistireninio putplasčio gamyboje); -melaminoformaldehidiniai polimerai (skiedikliuose, nes tirpus vandenyje); -poliuretanas (plaušo, lakuotų dangų, dujomis prisotintos plastmasės, hidroizoliacinių juostų ir klijų gamyboje); -polieteris (lakams); -epoksidai (hermetizavimui); -silicio organiniai polimerai (betono hidrofobiškumui padidinti ir vandenį atstumiančių dažų gamyboje).

Tepamosios – mastikos ir pastos; Tepant sutankinamos – plastiškas betonas ir izoliaciniai skiediniai; Klijuojamos – mastikos ir koloidiniai klijai; Ruloninės – reikalaujančios pakaitinimo ir nereikalaujačios.

Pagal naudojamą rišiklį hidroizoliacinės medžiagos skirstomos į bitumines, degutines, bitumines-degutines, polimerines, polimerines- bitumines ir kitas neprailaidžias vandeniui organines hidrofobines medžiagas.

  • Statyba Konspektas
  • Microsoft Word 45 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (5035 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arūnas
  • Statybinės medžiagos, egzamino klausimai ir atsakymai
    10 - 1 balsai (-ų)
Statybinės medžiagos, egzamino klausimai ir atsakymai. (2017 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybines-medziagos-egzamino-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 04:06
×