Statybiniai mišiniai


Granitinis tinkas. Akustinis tinkas. Smulkiagrudziai misiniai. Skiediniu klasifikacija. Statybiniu skiediniu klasifikacija. Statybiniu misiniu tipai. Tinko skiedinys referatas. Statybiniu mišinių klasifikacija. Grinitas tinkas. Skiediniu gamyba.

Įvadas. Statybinių skiedinių klasifikacija ir techniniai reikalavimai. Reikalavimai tiskiedinių mišinių sudėtinėms dalims. Akustinių tinkų mišiniai. Garsą absorbuojančios medžiagos. Išorinį triukšmą mažinančios medžiagos. Akustiniai ekranai. Literatūros sąrašas.

Statybiniai mišiniai susideda iš rišamosios medžiagos, tinkamos granuliometrijos užpildų ir priedų. Jei mišinio užpildų stambiausios dalelės yra ne didesnės kaip 5 mm, tai tokie mišiniai yra smulkiagrūdžiai. Jie gali būti sausieji ir slapieji. Sausuosuose mišiniuose nėra vandens. Jie iki naudojimo gali būti laikomi ilgai. Slapieji mišiniai turi būti naudojami iki rišamosios medžiagos rišimosi pradžios. Vėliau jie naudojimui netinka. Jeigu slapiajame mišinyje esanti rišamoji medžiaga risasi ir kietėja lėtai, pavyzdžiui, orinės kalkės, tai toks mišinys, jeigu jis tinkamai laikomas, gali būti naudojamas ilgai - kelias savaites ir net mėnesius.

Įvairūs smulkiagrūdžiai statybinių skiedinių mišiniai Lietuvoje gaminami ir naudojami nuo senų laikų. Iki karo ir vėliau Lietuvos statybininkai garsėjo geros kokybės granitinio tinko mišiniais ir tinkais. Toks tinkas buvo panaudotas Vytauto Didžiojo karo muziejaus, Valstybinio banko, Centrinio pašto Kaune ir daugelio kitų pastatų apdailai. Lietuvoje yra daug pastatų su gera tinko apdaila, tačiau smulkiagrūdžių statybinių mišinių gamybos techninis lygis iki šiol nėra aukštas. Skiedinių mišinių gamyba iš esmės yra sezoninė, nes šie mišiniai daugiausia buvo gaminami tik slapiuoju būdu. Daugelyje išsivysčiusių šalių, dabar ir Lietuvoje, gaminami tiksliai sudozuoti sausieji mišiniai. Jie turi daugiau privalumų negu įprastiniai. Lietuvoje sausųjų mišinių gamybos projektavimas buvo pradėtas 1985 metais. Tačiau dėl įvairių priežasčių tokia gamyba nebuvo sukurta. Tik 1995 metais buvo pradėta kiek platesnė tokios produkcijos gamyba ir jai pritaikyti esami pastatai ir įrengimai.

  • Microsoft Word 216 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2536 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lauras
  • Statybiniai mišiniai
    10 - 1 balsai (-ų)
Statybiniai mišiniai. (2011 m. Sausio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybiniai-misiniai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 12:30
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo