Statybininko praktikos ataskaita


Aiškinamasis raštas. Dienos darbų paskirstymas. Statybos organizavimas. Grindų betonavimas. Sienų mūrijimas. Sienų mūrijimo eiga. Šiltinimo darbų eiga. Darbuotojų sauga darbe ir gamtos apsauga statybvietėje. Statybos – montavimo ir specialiųjų darbų atlikimo kokybės kontrolė.

Susipažinau su įmonės veikla ir jos vidaus vykstančiais procesais. Išklausęs saugos darbo instruktažą pradėjau darbus. Darbo dienos trukmė 8 valandos, t.y. nuo 8.00 val. iki 17.00 val., pietų pertrauka nuo 12val. iki 13 val. .Turėjau užtikrintą savo saugią darbo vietą, bei aprūpintomis darbo priemonėmis: šalmu, matavimo prietaisais ir kitomis reikalingomis darbo priemonėmis.

Kadangi darbų vykdytojas vadovauja keliems objektams, jis negali visą dieną būti vienoje statybų aikštelėje. Jis turi pavaldinį, meistrą kuris yra jo pavaduotojas visiems su vadovavimu toje aikštelėje susijusiais klausimais, toks šiame objekte buvau aš. Kiekvieną rytą darbininkai dalyvauja susirinkime 5-10 minutes prieš darbo pradžią, kuriame darbų vykdytojas su manim nurodo darbus darbininkams. Vėliau dažniausiai likdavau prižiūrėti objekto vienas, o vykdytojas išvykdavo į kitus objektus tvarkyti kitų reikalų.

Atliekant praktiką taip pat turėjau galimybę stebėti bei susipažinti su grindų betonavimu. Pagrindinis šiam procesui reikalingas įrenginys – tai aukšto slėgio agregatas, kuris per žarnas paduoda į reikalingą aukštą smėlį bei cemento skiedinį. Taip pat reikalingas gulsčiukas, kastuvai. Pagrindinės statybinės medžiagos: cementas, smėlis, akmens vata ROCKWOOL Rock-Roll 30 mm storio pirmo aukšto grindims ir 20 mm storio mansardos grindims.

Visų pirma patalpa, kurioje bus betonuojamos grindys, išvaloma nuo statybinių šiukšlių. Jeigu tai bus šildomos grindys, tai savaime suprantama prieš betonavimą įrengiama visa šildymo įranga. Taip pat prieš betonavimą turi būti įrengta nuotekų sistema, vandentiekio sistema bei visos komunikacijos bei elektros sistemos ( tūri būti pravesti vamzdžiai, elektros kabeliai ). Kai visi šitie darbai atlikti, galima pradėti grindų betonavimą. Į aukštus per žarnas paduodamas smėlis, kuris išlyginamas taip, kad visuose kambariuose būtų vienoda jo altitudė. Ant išlyginto smėlio sudedamos akmens vatos juostos taip, kad tarp juostų nebūtų tarpų. Paskutinis etapas, tai cemento skiedinio paruošimas ir padavimas į jau paruoštas patalpas. Cemento skiedinys paruošiamas tame pačiame įrenginyje, kuris paduoda jį per žarnas į reikalingą aukštą. Cemento skiedinys taip pat, kaip ir smėlis išlyginamas taip, kad visuose kambariuose būtų vienoda jo altitudė.

Mano darbas buvo paruošti grindis betonavimui, t.y. iškloti visą plotą politilenine plėvele, po to iškloti viską polistirolu, o vamzdžius paslėpti užpučiant makroflekso putomis.

Vienas iš pagrindinių degalinės elementų yra sienos. Atliekant praktiką buvau paskirtas mūrininkų vadovu. Todėl aš dabar ir norėčiau daugiau papasakoti apie sienų mūrijimą.

1. Darbą pradedame cokolinio profilio montavimu. Cokolinis profilis leidžia, su precizišku tikslumu, horizontalia kryptimi sudėti pirmą plokš-čių eilę ir apsaugo ją nuo mechaninio pažeidimo.

  • Microsoft Word 1294 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (3174 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ina
  • Statybininko praktikos ataskaita
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Statybininko praktikos ataskaita. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybininko-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:26
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo