Statybinio tinklo projektavimas ir nužymėjimo brėžinio sudarymas anotacija


Statybinio tinklo projektavimas ir nužymėjimo brėžinio sudarymas anotacija. Statyba , statybinis tinklas , darbo brėžinys , nužymėjimas. Statybos aikštelės inžineriniai geodeziniai tyrinėjimai. Projekto perkelimo į vietovę geodezinis paruošimas.


Darbe pagal duoto gyvenamojo kvartalo buvo suprojektuotas statybinis tinklas, apskaičiuotas tinklo kampų koordinatės. Sprendžiant atvirkštinį geodezinį uždavinį rasti nužymėjimo kampai ir atstumai.

Geodeziniai darbai statyboje vykdomi, remiantis statybiniu pasu, generaliniu planu ir geodezinio projekto dalimi. Svarbiausiu projekto dokumentu yra generalinis planas. Tai techninis brėžinys, kuriame atvaizduota, kaip užstatyta arba bus užstatoma teritorija.

Generaliniai planai sudaromi stambiu masteliu. Generalinį planą sudaro šie dokumentai:

Statybos aikštelės inžineriniai-geodeziniai tyrinėjimai. Geriausias statybos aikštelės variantas tiriamas kompleksiškai ir tokiu tikslumu, kad atitiktų techniniam projektui sudaryti reikiamą tikslumą. Šie tyrinėjimai vadinami preliminariais. Preliminarių inžinerinių-geodezinių tyrinėjimų metu sudaromi du planai: 1:10 000 - 1:25 000 mastelio statybos aikštelės aplinkos situacinis planas ir 1:2000 - 1:5000 mastelio statybos aikštelės topografinis planas su 0,5 - 1,0 m horizontalių laiptu.

Projekto perkelimo į vietovę geodezinis paruošimas. Statybos objektų projektams į vietovę perkelti reikia atlikti kvartalų nužymėjimo geodezinį paruošimą. Tokį paruošimą sudaro analitinių duomenų suradimas, pagal kuriuos vietovė galima surasti gatvių susikirtimo taškus. Tokiu būdu, geodezinis paruošimas tai yra analitinio ryšio suradimas tarp vietovėje nustatomų ir esamų taškų.

  • Microsoft Word 83 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (786 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deivydas
  • Statybinio tinklo projektavimas ir nužymėjimo brėžinio sudarymas anotacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Statybinio tinklo projektavimas ir nužymėjimo brėžinio sudarymas anotacija . (2017 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybinio-tinklo-projektavimas-ir-nuzymejimo-brezinio-sudarymas-anotacija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 06:54
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo