Statybinių medžiagu konspektas


Statybine uoliena. Referatas apie statybines medziagas. Statybines medziagos referatai. Nuosėdinė uoliena statybinė medžiaga. Statybines medziagos konspektas. Statybines medziagos referatas. Statybines medziagos skaidres. Statybines medziagos spera. Statybiniu medziagu tipai. Chemogenines uolienos.

Gamtinės statybinės medžiagos. Nuosedinės uolienos. Keraminės plytos. Portlandcemenčiai. Betono naudojimas. Juodieji metalai. Mineralinio pluošto savybės ir gaminiai. Stiklo gaminių formavimas. Medienos gaminiai ir jų savybės. Statybinių skiedinių rūšys.

Gamtinės arba natūralios medžiagos, arba gaminiai gaunami iš gamtos. Šioms medžiagoms suteikiama tam tikra forma, racionaliai parenkami dirbtiniai matmenys, bet nekeičiama jų sudėtis ir sandara. Chemiškai neapdirbamos. Iš gamtinių statybinių medžiagų dažniausiai naudojami miško ( medienos ) ir akmens medžiagos. Jas tinkamai apdirbant galima gauti gamtini bitumą, kazeiną, šiaudus, nendres, spalius, durpes, drožles ir kt. Gamtinės statybinės medžiagos gali būti skirstomos į klases pagal tapačius požymius ir pagmedienos medžiagas ir gaminius taip pat galima skirstyti į porūšius, pavyzdžiui, pagal savybes, struktūrą ir kt.

Gamtinės ( pvz. Akmuo) neorganinės medžiagos ir gaminiai turi savo klasifikacija, kdaugelį nuosedinių uolienų sudaro kitų uolienų dalys, kurios nugula į gilesnius sluoksnius ir sukietėjusios tampa naujomis uolienomis. Kai kurios nuosėdinės uolienos susidaro iš gyvųjų organizmų ar vandenyje ištirpusiu mineralų. Rišamosios gamtinės medžiagos padengia nuogulų dalis ir jas sucementuoja. Labiausiai paplitusios rišamosios medžiagos yra kbiriosios mechaninės nuosedinės uolienos – tai gamtinė skalda, žvyras, smėlis, molis. Šios uolienos susidariusios iš magminių uolienų dūlėjimo produktu. Dūlėjimo produktu stambumas priklauso nuo pirminių uolienų struktūros, mineraloginės sudeties, dūlėjimo poveikių intensyvumo bei trukmės.

Molis – tai nuosedinė uoliena, susidaranti dūlejant feldšpatams ir žėručiams. Tai polimerinė uoliena, kurią sudaro kaolinito, montmorilonito, hidrožėručio mineralai. Be pagrindinių mineralų molyje taip pat būna karbonatų, kvarco, sulfatų priemaišų. Susidarymo vietoje randami moliai vadinami pirminiais ir jie yra gan liesūs ir turi nemažai stambios frakcijos, o moliai kurie vandens arba vėjo pernešti toliau nuo jų sisidarymo vietos vadinami antriniais.

Didžiausi molio telkiniai yra Kauno, marijampolės, šakių, jurbarko, tauragės, telšių, ignalinos, pasvalio, akmenės rajonuose.

Susicementavusios mechaninės nuosedinės uolienos – tai konglomeratai, smiltainiai, žvyrainiai, brekčija. Tai gamtiniais cementais sucementuotos biriosios nuosedinės uolienos. Iš sucementuoto smėlio susidarė smiltainiai, iš sucementuoto žvyro – žvyrainiai, iš sucementuotos skaldos – brekčija. Susicementavusios nuotrupinės nuosedinės uolienos naudojamos kaip gamtiniai akmenys, taip pat skaldai ir apdailai. Jų randama Lietuvoje, urale, ukrainoje.

Chemogeninės nuosedinės uolienos. Jos susidaro karšto ir sauso klimato vandens baseinuose. Sausumoje jų randama arti mineralinio vandens šaltinių.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (2547 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arnoldas
  • Statybinių medžiagu konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Statybinių medžiagu konspektas. (2011 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybiniu-medziagu-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 23:29
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo