Statybinių medžiagų prekyba verslo planas


Finansinis planas. Paslaugos savikainos skaičiavimas. Lūžio taško analizė. Pajamų apskaičiavimas. Finansiniai rodikliai. Išvados.

Įmonės įkūrimui reikalingas 150000 Lt kapitalas.

Trumpalaikis turtas – įvairi smulki įranga iki 500 Lt vertės, įrankiai, spec. drabužiai ir pan. Jo vertė 30000,00 Lt.

Tikslinės rinkos nustatymui atliekamas rinkos segmentavimas, t.y. nustatomas galutinis pirkėjas. Pagrindinis teikiamos paslaugos galutinis pirkėjas: pvz., vyras, apie 30-40 m. amžiaus, gyvenantis mieste, gaunantis aukštas ir vidutines pajamas, važinėjantis 2000 -2007 m. leidimo lengvaisiais automobiliais ir pan. (tuomet remiantis statistiniais duomenimis, išsiaiškinate, kiek viso tokių vyrų yra to autoserviso, iš kurio nuomosite patalpas, aptarnaujamoje teritorijoje). Tikslinės rinkos nustatymas – kūrybinis darbas, todėl šią dalį turite aprašyti logiškai ir kūrybiškai. Galima rašyti, pvz., kad tokia paslauga rinkoje dar nesiūloma, jūs pirmieji planuojate siūlyti, ir manote, kad ji bus paklausiir reikalinga (aprašote, kodėl), galite daryti prielaidą, kad šią paslaugą norės pirkti ne tik autoserviso teritorijoje gyvenantys vairuotojai, bet ir iš kitų Kaunio (ar kito miesto) rajonų atvykstantys. Esmė, kad šioje dalyje turite rasti, kiek viso būtų besidominčių tokia paslauga (ne kiek iš tiesų pirks – tą rasite kitoje dalyje), bet kokiam žmonių skaičiui tokia paslauga būtų įdomi.

Jūs neaptarnausite visos tikslinės rinkos, nes ne visi vartotojai norės paslaugą pirkti ir pan. Todėl turite paimti kažkokį procentą nuo tikslinės rinkos dydžio, pvz., jūs aptarnausite 5 prc. tikslinės rinkos. Tas procentas turi būti parinktas logiškai. Taigi reali rinka apskaičiuojama tikslinę rinką dauginant iš nustatyto procento.

Pirkėjai nepirks paslaugos kas metus ir iškarto visi, tarkime, paslauga naudosis kas 3-5 metus (panašiai kaip keičia automobilį), todėl teikiamos paslaugos metinė apimtis : reali rinka/3-5 metai.

Pastaba: iš kitos pusės, pasitikrinkite, kiek paslaugų per dieną galite atlikti fiziškai:

Pvz. paslauga užtrunka iki 1 h., tuomet per dieną (8 darbo val.) galite suteikti vidutiniškai 8 paslaugas. Metuose yra apie 264 darbo dienas (22 darbo dienos per mėnesį), taigi per metus vidutiniškai galima suteikti 8*264 = 2112 paslaugų. Taigi šis skaičius turėtų būti artimas realiai rinkai.

Taip įmonė siekia pabrėžti, kad klientų ji nevilioja skambiomis akcijomis, o profesionaliai suteikia paslaugas ir parduoda tik aukštos kokybės produkciją.

  • Microsoft Word 156 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (2568 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantas
  • Statybinių medžiagų prekyba verslo planas
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Statybinių medžiagų prekyba verslo planas. (2015 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybiniu-medziagu-prekyba-verslo-planas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 20:51
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo