Statybinių medžiagų sertifikavimas ir CE ženklinimas


Inžinerijos kursinis darbas. Įvadas. Sertifikavimas. Sertifikuotų termoizoliacinių medžiagų pranašumai. CE ženklinimas. Statybos produktų reglamentas. Atitikties įvertinimo tvarka. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šių dienų statybos medžiagų rinkoje yra labai platus pasirinkimas medžiagų, sunku suvokti, kiekvienos medžiagos tinkamumą konkrečiai situacijai, ar bus efektyvi panaudojus tam tikromis klimato sąlygomis. Statybinių medžiagų pasiūla tokia didelė, kad sunku net ir profesionalui pasirinkti ir patikrinti jų tinkamumą, patikimumą ir kokybę. Norint sužinoti kokį gaminį pasirinkti, dažnai ieškoma žmogaus, kuris galėtų patarti. Tačiau ir vėl iškyla klausimas, ar tas patarimas geras? Tam ypač naudingas yra sertifikatas ir CE žymėjimas. Ar atitinka nustatytus reikalavimus produktas, paslauga ar gaminys, patvirtina sertifikavimo įstaiga, kuri nepriklauso nei nuo pirkėjo, nei nuo produkto tiekėjo ar gamintojo.

Sertifikavimas gali būti reglamentuotas atitinkamais teisės aktais arba savanoriškas. LR Aplinkos ministerija vykdo Lietuvos statybos produktų reglamentavimą. Produktų sertifikatuose dažniausiai nurodoma, kokius reikalavimus atitinka statybos produktas ir kokiu ženklu suteikiama teisė jį ženklinti. Viena iš akredituotų įstaigų Lietuvoje sertifikuojanti statybos produktus – Statybos produktų sertifikavimo centras (SPSC). SPSC sertifikatas nurodo, kokius reikalavimus tenkina statybos gaminys, ir suteikia teisę sertifikuotą produktą ženklinti specialiu statybos produkcijos sertifikavimo ženklu (PSZ-1), vartotojams padedančiu atskirti, rinkoje esančius sertifikuotus produktus nuo nesertifikuotų.

Dažnai sertifikavimas klaidingai tapatinamas su licenzijavimu. Tai yra skirtingi terminai ir dalykai: licenzija – tai leidimas (arba teisė) vykdyti kokią nors veiklą, o sertifikavivime nagrinėjama ar paslauga ir produktas atitinka bent minimalius keliamus reikalavimus. Rinkoje esanti labai plati statybos produktų pasiūla yra gerai, bet dažnai verslininkai ar paprasti vartotojai patenka į tokią situaciją, kai įsigytas produktas netenkina jam keliamų reikalavimų ir nėra patikimas. Produkto ar paslaugos sertifikatas užtikrina, kad taip neatsitiktų ir esant rimtiems pažeidimams (atlikus medžiagos bandymus, produkto sudėties nustatymą), gali būti iš gamintojo atimama licenzija, kol nebus pašalinti defektai ar neatitikimai, taip pat kompensuoti visi patirti nuostoliai. Taigi sertifikavimas kaip tik ir yra ta paslauga, kuri užtikrina pirkėją, kad produktas yra kokybiškas, nes produkto atitiktis įvertinama kompetetingai ir objektyviai.

Pirmuoju etapu Sertifikavimo centras informuoja pareiškėją apie sertifikavimo tvarką ir galimybes. Taip pat privalo informuoti apie atliekamas procedūras bei reikalavimus, pateikti numatomų darbų kainas, pateikti bandymų laboratorijų sąrašą, galinčių atlikti būtinus bandymus. Paraišką gaminiui sertifikuoti gali pateikti Lietuvos ir užsienio įmonės. Jei pareišką pateikia ne gamintojas, o platintojas, privalo kartu pateikti ofiacialų ir notariškai patvirtintą įgaliojimą produktams sertifikuoti ir sutikimą, kad Sertifikavimo centro ekspertas įvertins gamybos sistemos kontrolės sistemą gamykloje. Pareiškėjas visus dokumentus (produkto techninę specifikaciją ir kt.) lietuvių kalba.

 • Inžinerija Kursiniai darbai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Milda
 • 14 puslapių (2540 žodžių)
 • Universitetas
 • Inžinerijos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 326 KB
 • Statybinių medžiagų sertifikavimas ir CE ženklinimas
  10 - 6 balsai (-ų)
Statybinių medžiagų sertifikavimas ir CE ženklinimas. (2015 m. Rugsėjo 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/statybiniu-medziagu-sertifikavimas-ir-ce-zenklinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:30