Statybos atliekų šalinimas ir panaudojimas


Gipskartonio antrinis panaudojimas. Gipskartonio atlieku panaudojimas. Antrinis statybos atlieku panaudojimas.

Įvadas. Statybinės ir griovimo atliekos Lietuvoje ir Europos sąjungoje. Technologiniai procesai ir geriausia gamybos praktika (gpgb). Technologiniai procesai. Geriausia gamybos praktika. Iso. Ir iso. Standartai. Iso. Standartas. Aplinkos apsaugos statybos ir griovimo atliekų deklaracija. Statybos ir griovimo atliekų būvio ciklo analizė. Aplinkosauginių problemų nustatymas ir jų sprendimo būdai. Statybinių ir griovimo atliekų susidarymo problemos. Statybos ir griovimo atliekų naudojimo galimybės. Statybos ir griovimo atliekų tvarkymas. Sąvartynai. Deginimas. Žaliavų išgavimas. Perdirbimas. Biologinis perdirbimas. Pirolizė ir dujinimas. Poveikio aplinkai vertinimas. Atliekų saugojimo reikalavimai. Atliekų saugojimas. Atliekų surinkimas. Atliekų priėmimo į sąvartynus kriterijai. Atliekų sąvartynų įrengimo, eksploatavimo, uždarymo ir priežiūros po uždarymo taisyklės. Sąvartyno projektavimas ir įrengimas. Sąvartynų eksploatavimas. Sąvartynų uždarymas ir priežiūra po uždarymo. Išvados. Literatūra.

Daugelyje pasaulio šalių pastarąjį dešimtmetį auganti ekonomika padėjo plėstis statybos sektoriui. Nuolatos spartėjantis augimas lėmė didėjantį prekių ir paslaugų vartojimą, tai neišvengiamai tiesiogiainulėmė buitinių bei pramoninių atliekų kiekio augimą. Tarp pramoninio sektoriaus dalyvių statybos pramonė visame pasaulyje sukuria apie 35 % pramonės atliekų.

Vykstant sparčiam miestų augimui, susidarė problema, kaip efektyviai panaudoti statybos ir griovimo atliekas, kad būtų užtikrintas darnus supančios aplinkos kūrimas, sudarantis galimybę pasiekti visuotinę gerovę, derinant aplinkosaugos, ekonominius ir socialinius visuomenės tikslus ir neviršijant leistinų poveikio aplinkai

ribų . Taip pat aktuali problema – statybinių atliekų utilizavimo ir perdirbimo kontroliavimas, nes nelegalių sąvartynų atsiradimas tampa aktualia problema, kurios vienas iš sprendimų būdų yra tobulinti šalių teisinę bazę.

Pramonės atliekų bei šalutinių produktų medžiagų antrinis panaudojimas yra plačiai paplitęs ir pripažintas vienu svarbiausių būdų, siekiant darnaus augimo. Vyraujanti šalies politinė aplinka ypač turi įtakos atliekų apdorojimo skatinimui prieš išvežant atliekas į sąvartynus.

Labai svarbu išnagrinėti pasaulyje vyraujančius statybos ir griovimo (SG) atliekų panaudojimo būdus ir administravimo sistemas, kurios gali sėkmingai užtikrinti tokio tipo atliekų utilizavimą arba antrinį panaudojimą, minimaliai paveikiant aplinką ir gaunant didžiausią naudą iš statybinių atliekų. Svarbu nustatyti, kuri iš atliekų šalinimo alternatyvų yra priimtiniausia, atsižvelgiant į daugelį rodiklių.

  • Statyba Referatas
  • Microsoft Word 551 KB
  • 2013 m.
  • 28 puslapiai (5744 žodžiai)
  • Statybos atliekų šalinimas ir panaudojimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Statybos atliekų šalinimas ir panaudojimas. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybos-atlieku-salinimas-ir-panaudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:53
×