Statybos gaminių ir konstrukcijų gamybos technologijos


Kas yra keraminės plytos? Keraminių plytų rūšys ir savybės. Keraminių plytų gamyba. Keraminių gaminių kokybės kontrolė. Gamybos technologijos schema. Išvados. Literatūra.


Keraminės plytos yra seniausia dirbtinė statybinė medžiaga. Lietuvoje plytos pradėtos gaminti apie XIII a.. Ankstyvosios lietuviškos plytos buvo 230–310 mm ilgio, 140–200 mm pločio, 60– 90 mm storio. Kad geriau sukibtų su skiediniu, viename plytos gale būdavo 3–6 grioveliai (brauktinės plytos). Keraminės plytos pradėtos gaminti tiesiog išdegant molį. Laikui bėgant, technologijos keitėsi, tobulėjo, gerėjo plytų kokybė, fizikinės savybės. Šiuo metu keraminių plytų pasirinkimas rinkoje yra labai platus. Platus pasirinkimas tiek plytų paskirtimi, tiek formomis- galintis atitikti kiekvieno kliento norus.

Keraminės fasadinės apdailos plytos gali būti formuojamos mechaniniu arba rankiniu būdu. Jų gamybai naudojamas molis iš eksploatuojamų atvirų karjerų. Prieš pradedant karjerų eksploataciją, reikia atlikti molio telkinio žvalgybą, kurios metu nustatomas dirvožemio sluoksnio storis, molio sluoksnio storis, gruntinio vandens lygis, molio kokybė, priemaišų kiekis, privažiavimas prie karjero ir kitos technologinės bei eksploatacinės savybės. Karjerų moliai kasami vienakaušiais ekskavatoriais, į gamyklą vežami savivarčiais automobiliais. Kasant kas 10 m, skustinai per visą molio sluoksnio aukštį imami bandiniai kalkinių intarpų kiekiui nustatyti.

Smėlis kasamas vienakaušiu ekskavatoriumi ir vežamas savivarčiais automobiliais. Išdegti trupinti neatitiktiniai dirbiniai naudojami formavimo masei liesinti. Keraminių dirbinių formavimo masė turi būti vienalytė. Formavimo masę keraminėms apdailos plytoms gali sudaryti: molis, liesikliai – smėlis ir degti trupinti neatitiktiniai dirbiniai, išdegantieji priedai, priedai druskoms surišti ir spalvai suteikti, vanduo. Visus komponentus pirmiausia reikia tinkamai paruošti ir tik tada gerai sumaišyti. Iš visų žaliavų reikia pašalinti žalingas priemaišas, taip padidėja naudingų komponentų koncentracija. Didelę reikšmę formavimo masės savybėms turi žaliavų smulkinimas. Nuo jo priklauso tiek pusfabrikačio, tiek ir išdegto dirbinio poringumas. Blogai, kai žaliavos ne tik nepakankamai, bet ir per daug susmulkintos. Formavimo masė turi būti gerai sumaišyta ir gerai formuotis.

Dirbiniai formuojami iš plastiškos tešlos, turinčios 20–25 % drėgmės. Šis metodas yra seniausias, tačiau ir šiandien tebėra labiausiai paplitęs keraminių dirbinių gamyboje.

  • Statyba Referatas
  • Microsoft Word 2716 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1883 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gerda
  • Statybos gaminių ir konstrukcijų gamybos technologijos
    10 - 2 balsai (-ų)
Statybos gaminių ir konstrukcijų gamybos technologijos . (2017 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybos-gaminiu-ir-konstrukciju-gamybos-technologijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 22:13
×