Statybos įmonės personalo valdymas


Įvadas. Žmogiškųjų išteklių naudojimas. Įmonės. Personalo valdymas. Personalo planavimo esmė. Laisvų darbo vietų analizė. Personalo ugdymas, mokymas ir tobulinimas. Statybos įmonės darbuotojų valdymo sistema. Mažos statybos įmonės. Vidutinio dydžio statybos įmonės. Didelės statybos įmonės. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Šie darbai sudaro uždarą ciklą. Tai nepertraukiamas procesas- dar vadinamas valdymu. Statybos įmonės valdymas orentuojamas į jos ilgalaikius tikslus, efektyvų operatyvųjį funkcionavimą ir optimalią plėtrą, atsižvelgiant įvidinės veiklos apribojimus ir aplinkos reikalavimus. Ši plėtra yra prisitaikomojo pobūdžio. Ją lemia rinkos struktūra ir jos kitimo dinamika, taip pat kitos sąlygos.Statybos įmonių valdymo struktūra priklauso nuo įmonių veiklos srities, jos dydžio ir teisinės.

Mažos įmonės yra specializuotos. Jos atlieka, pvz., plytelių klojimo, dažymo ir kt. darbus. Tokioms įmonėms gali vadovauti ir vienas tos srities specialistas pvz., plytelių klojimo darbų meistras. Šių įmonių veiklos teritorija maža. Mažos statybos įmonės savininkas kartu yra ir vadovas. Jis pats gali atliekti visus inžinerinius vadovavimo darbus:

Vidutinio dydžio statybos įmonės stato sudėtingus, didelės apimties objektus pvz., administracinius, gyvenamuosius pastarus ir kt. Įmonės savininkai dirba vadovais ir visiškai atsako už įmonės veiklos rezultatus.Vidutinių įmonių veiklos teritorija plati.Skirtingai nuo mažų įmonių, vidutinio dydžio įmonių valdymo sistema yra trijų lygių:

Antrojo lygio vadovas – tai vyriausiasis statybos vadovas arba projektų vadovas, kuris koordinuoja savo pavaldinių darbą ir statybos projekto vykdymą;

Trečiojo lygio vadovas – statybos vadovai, atsakantys už statybos projekto efektyvų vykdymą. Jiems pavaldūs brigadininkai, kurie aiškina užduotis darbininkams ir kontroliuoja jų darbą.

Vidutinio dydžio statybos įmonės dažniausiai turi pagalbinę gamybą pvz., stalių dirbtuves, kuri pavaldi vyriausiam statybos vadovui arba projektų vadovui.

Didelės statybos įmonės vykdo savo veiklą kaip akcinės bendrovės.Tokios įmonės turi ir dukterinių įmonių. Statybos darbus vykdo ne tik savo šalyje bet ir užsienyje.Šios įmonės specializuojasi tam tikrose statybos srityse, pvz., projektų valdymo ir kt. Didelėse statybos įmonėse be pagrindinių trijų valdymo lygių veikia ir revizijos tarnyba, kuri pvz., nagrinėja statybos sutarčių teisės klausimus.

Personalo valdymo pagrindinis tikslas užtikrinti efektyvų vadovų ir pavaldinių bendradarbiavimą, siekiant organizacijos tikslų.

  • Microsoft Word 775 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (2439 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justinas
  • Statybos įmonės personalo valdymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Statybos įmonės personalo valdymas. (2014 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybos-imones-personalo-valdymas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 03:39
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo