Statybos mašinos konspektas


Statybos konspektas.

Nurodykite statybos mašinų klasifikaciją pagal technologiją. Pateikite statybos mašinų skirstymą pagal darbo režimą ir mobilumą. Pagal mobilumą judrumą. Pateikite statybos mašinų skirstymą pagal vartojamos energijos ir jėgos įrenginio rūšį bei jėgos perdavimo būdą. Pagal vartojamos energijos ir jėgos įrenginio rūšį. Pagal jėgos perdavimo būdą statybos. Nurodykite statybos mašinų valdymo būdus. Statybos mašinos valdymas. Išvardinkite statybos mašinų techninius ir eksploatacinius rodiklius. Apibrėžkite statybos mechanizavimo sąvoką. Pateikite kranų parinkimo etapus. Nurodykite žemės darbų mašinų skirstymą pagal jėgos perdavimo būdą. Pateikite žemės darbų mašinų klasifikaciją ir jų technines charakteristikas. Nurodykite buldozerių skirstymą pagal nominaliąją traukos jėgą. Pateikite autogreiderių klasifikaciją priklausomai nuo masės ir variklio galios. Nurodykite autogreiderio ratų formulės apibūdinimą. Pateikite vienakaušių ekskavatorių klasifikaciją ir jų technines charakteristikas. Išvardinkite vienakaušių ekskavatorių papildomus padargus bei naudojimo sritis. Išvardinkite pagrindinius grunto tankinimo mechanizmus ir jų technines charakteristikas. Pateikite polių gramzdinimo mašinų klasifikaciją ir jų technines charakteristikas. Pateikite poliakalių klasifikaciją ir pagrindines technines charakteristikas. Išvardinkite mechanizmus naudojamus grunto gręžimui ir jų technines charakteristikas. Išvardinkite pagrindinius ir specialiuosius rodiklius nusakančius statybos mechanizavimo ekonominį efektyvumą.


A) Pagal darbo režimą statybos mašinos būna ciklinio (pvz., kranai, vienakaušiai ekskavatoriai) ir nepertraukiamo veikimo (pvz., transporteriai, daugiakaušiai ekskavatoriai).

B) Pagal mobilumą (judrumą) mašinos skirstomos į stacionarias ir kilnojamas. Kilnojamos mašinos gali būti savaeigės, pusiau prikabinamos ir prikabinamos. Savaeigių mašinų važiuoklės būna vikšrinės, automobilinės, ratinės, bėginės, plaukiojančios, žingsniuojančios.

Pagal vartojamos energijos ir jėgos įrenginio rūšį statybos mašinos būna su vidaus degimo, elektriniais, pneumatiniais, hidrauliniais ir kombinuotais varikliais.

Pagal jėgos perdavimo būdą statybos mašinos gali būti su mechanine, hidrauline, elektrine ir kombinuota pavara.

Statybos mašinos valdymas būna: mechaninis, hidraulinis, pneumatinis, elektrinis ir kombinuotas.

13.

14.

- kasimo ir transportavimo mašinos, kurios kasa gruntą savo traukos jėga, t. y. judėdamos. Į šia grupę įeina buldozeriai, skreperiai ir greideriai. Grunto transportavimo atstumas paprastai nepriklauso nuo mašinų didumo ir nustatomas techniniais-ekonominiais skaičiavimais;

- kasimo mašinos, kurios atskiria gruntą nuo masyvo ir perkelia jį savo variklio energija. Šiuo atveju grunto perkėlimo atstumas priklauso nuo mašinos konstrukcinių elementų matmenų. Šiai mašinų grupei priskiriami įvairių tipų ekskavatoriai;

- hidromechanizacijos mašinos (hidromonitoriai, grunto siurbliai, žemkasės ir žemsiurbės), kurios

- variklio (su vidaus degimo, elektriniais, hidrauliniais ir mišriaisiais varikliais),

- pagal tai, kokio klimato sąlygomis mašina skirta eksploatuoti (šiaurės, tropinis, paprastas variantas) ir kt.

16.

Priklausomai nuo masės ir variklio galios autogreideriai skirstomi į lengvuosius (iki 9 t), vidutinius (iki 13 t) ir sunkiuosius (iki 19 t ir daugiau). Jų verstuvo ilgis atitinkamai lygus 3,0, 3,7 ir 4,2 m, o variklio galia − iki 70, nuo 70 iki 100 ir daugiau kaip 100 kW.

 • Statyba Konspektai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Arūnas
 • 7 puslapiai (1558 žodžiai)
 • Universitetas
 • Statybos konspektai
 • Microsoft Word 351 KB
 • Statybos mašinos konspektas
  10 - 2 balsai (-ų)
Statybos mašinos konspektas . (2017 m. Balandžio 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/statybos-masinos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:14