Statybos sektoriaus apžvalga


Ekonomikos referatas. Įvadas. Suomija. Duomenys apie Suomiją. Politinė sistema. Administracinis suskirstymas. Geografija. Klimatas. Gyventojai. Kalba. Miestai. Architektūra. Staybos sektoriaus sukuriamas BVP. Dirbančiūjų skaičius statyboje. Pagrindines statybu įmonės ir jų veikla. YIT korporacija. YIT istorija. Lemminkainen Oyj bendrovė. Lemminkainen strategija 2014. Statybos eksportas. Statybų bendrovių "Tarptautinė veikla" pagal šalis 2013 m. Didžiausi Suomijos statybos projektai. Suomijos didžiausia saulės elektrinė. Olkiluoto 3 atominės elektrinės statybos projektas. Helsinkio Pasila rajono projektavimas ir statybos. Išvados. Naudotu šaltinių sarašas.


Suomija yra Euro zonos narė.Kaip ir daugumoje valstybiu taip ir Suomijoje vyksta statybos procesai. Kuriuos galima suskirstyti i pastatų statyba ir infrastruktūros statyba. Šiame darbe noriu apžvelkti Suomijos statybų sektoriaus sukuriama BVP, taip pat statybos eksporta ir kitas su statybos sektoriumi susijusius aspektus. Pagrinde noriu paanalizuoti kai kuriuos su statybos sektoriumi susijusius duomenis. Kaip ekonomikos pokyšiai keičia statybos sektoriaus vystymasi. Kokios yra galimybes statybu imonių pletrai ar tolesnei raidai.

Suomijoje kaip ir bet kurioje pasaulio valstybeje prie bendro vidaus produkto prisideda ir statybų sektoriaus sukuriamas produktas. Statybos sektoriui priskiriami visi statybos darbai: inžinerinių tinklų statyba, pastatų statyba komerciniu ir nekomercinių, valstybiniu projektų įgyvendinimas. Suomijoje statybose sukurtas bendras vidaus produktas yra apie 5.5 procento. Statybos produkcijos vertė 2014 m pasiekė 10000000000 € sumą. Pastatų statybos sudarė 8,2 mlrd.

Valdžios institucijos turi atlikti pagrindinį vaidmenį kuriant skaidru satybos sektoriaus darbą ir užtikrinti statybos apimties plėtra. Be to, viešasis sektorius yra reikšmingas veiksnys kuriant naujas investicijas viešajeme sektoriuje. Tai urbanistines gerovės didinimas. Naujų projektų rengimas ir teikimas visuomenei, jų vykdymas. Viešasis sektorius kontroliuoja lėšas skyrtas projektu įgyvendinimui ir tuo pačiu mažina šešėline ekonomika.

Suomijoje kaip ir daugelyje pasaulio valstybių vyksta ir šešėlinė ekonomika. Kurios statybu pramonės sektorius neišvengia, tai kaip tik puiki terpė šešėlinei ekonomikai klestėti. Statybose vykdoma šešėlinė ekomomika kenkia valstybei, mokesčių administravimui skaičiuojant bendra vidaus produkta kuris yra sukuriamas statybu sektoriuje. Nuo šešėlinės ekonomikos nukenčia ir valstybė ir statybu sektoriuje dirbantys darbuotojai. Įmonės vikdydamos tokia neskaidria finansų sistema daro žalą savo darbuotojams ir valstybės ekonomikai.

Ekonomikos ir pramonės cikliniai svyravimai pasirodo įvairiuose statybos sektoriuose. Sektorių tendencijos ir verslo gyvenimas keičiasi. Ekonominiai svyravimai tiesiogiai paveikia verslą ir viešojo sektoriaus poreikius vykdyti statybas. Ekonominis nestabilumas ir nuosmukis pakoreguoja statybos investicijas.

Statybos įmonių apyvarta 2014m. augo, palyginti su praėjusiais metais. Statistika paskelbė statybos bendrovių pasikeitimo grynųjų pardavimų apžvalgą. Įmonių grynieji pardavimai išaugo 3,1%, nei prieš metus palyginus tą pati laikotarpi. Didžiausias augimas įvyko naujose statybose, kuri padidėjo 4,1%. Specializuotos statybos pardavimai pakilo 2,7% ir civilinė statyba pardavimai išaugo 0,8%.

Statybos pramonėje pardavimų apimtis išaugo 2,8%. Naujos statybos, 3,9%, 2,5%, specializuotos statybos ir civilinės inžinerijos sektorius padidėjo 0,1%.

Statybos pramonė Suomijoje yra viena iš didžiausių, šiuose pramonės sektoriuose dirba apytiksl. 200 000 žmonių. Šitas skaičius apima statybose ir statybos produktų gamyboje dirbačius darbuotojus. Statybose dirbančių asmenų skaičius, padalytas taip, kad statyboe bus įdarbinti apytiksliai 2/3 ir statybinių produktų pramonėje 1/3. Suomijoje statybos ir statybos pramonės įmonių yra beveik 50 000. Statybos darbuotojų atlyginimas 2013 m vidutiniškai buvo šiek tiek daugiau nei 4000 eurų per mėnesį.

Statybos pramonėje dirbančiu asmenų užmokestis 2014 m. vidutiniškai buvo 16,55 € / val. ir 17.55 € / val. statyboje . Statybos paslaugų inžinerijos sektoriaus vidutinis užmokestis buvo 18,86 € / val. Statybose įdarbintu asmenų skaičius išaugo 1997-2014 naujos statybos 1,8 karto ir statybos remonto darbuose 1,36 karto.

 • Ekonomika Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Augustinas
 • 18 puslapių (3242 žodžiai)
 • Kolegija
 • Ekonomikos referatai
 • Microsoft Word 119 KB
 • Statybos sektoriaus apžvalga
  10 - 2 balsai (-ų)
Statybos sektoriaus apžvalga. (2015 m. Gegužės 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/statybos-sektoriaus-apzvalga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:52