Statybos sektoriaus vystymasis Lietuvoje


Vadovas. dr. Rasa Zabarauskaitė. Statybų sektoriaus teoriniai aspektai. Statybos sektoriaus reikšmė ekonomikoje. Statybos sektorius, jo mikro ir makro aplinka. Statybos šakos ciklai ir šios šakos ekonominis vaidmuo. Statybos politika. Ekonominio nuosmukio poveikis statybos sektoriui. Darbe taikoma tyrimo metodika. Statybų sektoriaus situacijos analizė. Statybų sektoriaus būklę charakterizuojančių rodiklių analizė. Statybos sektoriuje savo jėgomis atliktų darbų dinamika. Išduotų leidimų ir pastatytų pastatų skaičiaus kitimas. Statybų sektoriaus sukurta bendroji pridėtinė vertė. Materialinės investicijos sektoriuje. Užimtumas statybų sektoriuje. Statybos įmonių rodiklių analizė. Makrolygio veiksnių ir statybų sektoriaus tarpusavio ryšio nustatymas. Bendrojo vidaus produkto apžvalga ir jo ryšio su statybų sektoriumi analizė. Tiesioginių užsienio investicijų apžvalga ir jų ryšio su statybų sektoriumi analizė. Infliacijos apžvalga ir jos ryšio su statybų sektoriumi analizė. Palūkanų normos ir kreditavimo apžvalga ir jų ryšio su statybų sektoriumi analizė. Statybos sektoriaus prognozės. Makrolygio veiksnių prognozės. Statybos sektoriaus prognozės. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra ir kiti šaltiniai. Priedai.

Baigiamojo darbo objektas. Statybų sektorius Lietuvoje.

Baigiamojo darbo tikslas. Įvertinus esamą situaciją statybų sektoriuje, išnagrinėti, kokį poveikį statybos sektoriui turėjo ekonominis nuosmukis ir pateikti sektoriaus ateities prognozes.

Numatytam darbo tikslui pasiekti keliami uždaviniai:

1.Apžvelgti teorinius statybų sektoriaus aspektus: statybos reikšmę ekonomikoje; statybos sektoriaus mikro ir makro aplinkas; buvusias ekonomines krizes pasaulyje.

2.Siekiant įvertinti esamą situaciją statybų sektoriuje, atlikti statybos darbų apimčių, pastatytų pastatų, užimtumo statybų sektoriuje, pelningumo rodiklių analizę.

3.Siekiant įvertinti kaip stipriai statybų sektorių veikia kiti ekonominiai veiksniai, atlikti šių veiksnių (bendro vidaus produkto; tiesioginių užsienio investicijų; infliacijos; palūkanų normos lygio; kreditavimo) ir statybų sektoriaus priklausomybės ir ryšio stiprumo analizę.

4.Pateikti ateities statybų sektoriaus plėtros galimybių prognozes ir pasiūlymus.

  • Microsoft Word 364 KB
  • 2014 m.
  • 76 puslapiai (19620 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julijan
  • Statybos sektoriaus vystymasis Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Statybos sektoriaus vystymasis Lietuvoje. (2014 m. Spalio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybos-sektoriaus-vystymasis-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 12:05
×