Statybos teisės pagrindai


Užduotis. Įvadas. Schemos. Schema. Apsaugos zonų paaiškinimas. VI. Elektros linijų apsaugos zonos. XV. Gyvulininkystės, paukštininkystės ir žemės ūkio įmonių pastatų sanitarinės apsaugos zonos. XIV. Gamybinių ir komunalinių objektų sanitarinės apsaugos ir taršos poveikio zonos. X. Suskystintųjų dujų įrenginių apsaugos zonos. Statybos techninių reikalavimų reglamentas STR 2. 06. Statybos darbai. Privalomieji dokumentai statybos darbams pradėti. Statinio ekspertizės. Ekspertizės privalomumas. Statybos darbų technologinis projektas. Vadovų funcijos statyboje. Statybos užbaigimas. Užbaigimo deklaracija. Statybos darbų žurnalas nr. __1_____. Išvados. Literatūra. Brėžiniai.


Taigi, darbe aprašytos visų 3 schemų saugos zonos (atstumai sužymėti matmenimis), pateikti dokumentai, kurių reikia laikytis satybos metu ir ją užbaigiant. Užpildyta dalis staybos žurnalo, kuris apima informaciją apie stainį, dokumentaciją, registraciją, darbų eigą ir statybos darbų kokybės patikrą.

Pirmoje schemoje pavaizduoti 8 objektai. Tai požeminis suskystintų dujų rezervuaras, jis randasi užsiduotame sklype. Su B kategorijos kelio saugos zona ketrasi rajoninis antrinių žaliavų surinkimo punktas ir skystųjų dujų rezervuaras iki 25 kub. m. Toliau stovi techninio aptarnavimo įmonė, triušių ferma, žemės ūkio saugykla, žemės ūkio technikos garažas ir nutiesta 330 kV elektros linija.

Antroje schemoje yra C kategorijos kelias, 110 kV elektros linija, avidė iki 50 vnt., sandėlis mineralinių trašų iki 20 t., arklidė, biologinis tvenkinys 0,05 tūkst. kub., akmuo. Užsiduotame sklype yra gržinys ir filtravimo šulinys. Šiame sklype bus projektuojamas pastatas.

Trečioje schemoje yra taip pat C ketegorijos kelias, veterinarijos ligoninė, uždarieji biologinio valymo įrenginiai 0,05 tūkst. kub., elektros linija 35 kV., akmuo, automobilių aptarnavimo įmonė. Užsiduotame sklype yra karvidė iki 50 galvijų, dujų rezervuaras ir grežinys.

Elektros oro linijų apskaugos zonos plotis yra skirtingas, tai priklauso nuo linija tekančios įtampos:

Elektros linijų apsaugos zonose nuo statybos mąsto ir tam tikros veiklos, gali būti leidžiama arba iš vis uždrausta statyba. Leidžiama tik gavus elektros tinklų raštiška leidimą, be raštiškų leidimų draudžiama atlikti šiuos veiksmus:

Statyti, kapitališkai remontuoti, rekonstruoti arba griauti pastatus, statinius ir inžinerinius tinklus. (Nr. 343, 20.1 punktas) Vykdyti kalnakasybos, krovimo, žemės kasybos bei lyginimo, sprogdinimo, melioravimo ir laistymo darbus. (Nr. 343, 20.2 punktas) Sodinti arba kirsti medžius ir krūmus.( Nr. 343, 20.3punktas) važiuoti mašinoms ar kitiems mechanizmams, kurių aukštis su kroviniu arba be jo yra daugiau kaip 4,5 metro nuo kelio paviršiaus (elektros oro linijos apsaugos zonoje). (Nr. 343, 20.4 punktas) Rengti gyvulių laikymo aikšteles, tverti vielų užtvaras ir metalines tvoras. (Nr. 343, .5 punktas)

Visos sanitarinės zonos nustatomos pagal žemės ūkio įmonių dydį ir paskirtį. Sanitarinės zonos svyruoja nuo 50 iki 1000 m.

O nuo ūkininkų sodybų ūkinių pastatų iki gyvenamųjų namų siūlomi atstumai svyruoja nuo 5 iki 100 m.

Komunalinių objektų sanitarinių apsaugos zonų dydžiai svyruoja labai įvairiai, tai priklauso nuo įrenginių našumo tūkst. kub. metrų per parą. Bet ribos yra 5 -500 m.

Apsaugos zonos matuojamos nuo kelio braunių į abi puses. Kelių apsaugos zonų pločiai priklausomai nuo kelio reikšmės yra:

Reglamente taip pat aptariama sankryžų, perėjų, keleivių susisiekimo projektavimo (stotelės, persėdimai) principai, lengvųjų automobilių statymo, saugojimo ir techninio aptarnavimo statinių poreikio nustatymo ir jų išdėstymo planavimo nurodymai.

Taigi pagal gatvių kategorijas sužinome juostų pločius tarp raudonųjų linijų. Minimalus atstumas B kategorijos gatvės tarp raudonųjų linijų yra 40 m, o C kategorijos gatvės 20 m.

Statinio projektas. Statinio projektas rengiamas dviejomis stadijomis (etapais), parengiant: 

Statybvietės perdavimo ir priėmimo aktas. Dokumentas, kuriuo užsakovas perduoda statybvietę rangovui. Rangovas savo ruožtu įvertina statybvietę ir jei nėra jokių nusižengimų ją priima ir pradeda darbus.

apskrities lygiu – apskrities viršininko administracija;

Projekto ekspertizė privalomai atliekama: ypatingiems statiniams, statiniams, įrašytiems į valstybės investicijų programą (tiek ypatingo statinio, tiek kito statinio), tipinių statinių projektams, kurie bus teikiami Aplinkos ministerijai ar jos įgaliotai institucijai tvirtinti. (STR 1.06.03:2002 (IV skyrius)).

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 51 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (4249 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tom
  • Statybos teisės pagrindai
    10 - 9 balsai (-ų)
Statybos teisės pagrindai. (2016 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybos-teises-pagrindai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 04:48
×