Statybos teisės subjektų teisinė atsakomybė


Statybos teises referatas. Statybos teisė teorija. Statybos teisės referatai. Priezastininio rysio problema.

Statybos teisės subjektų teisinė atsakomybė. Civilinė atsakomybė. Drausminė atsakomybė. Materialioji atsakomybė pagal darbo teisę. Administracinė atsakomybė. Baudžiamoji atsakomybė. Baudžiamoji atsakomybe. Teisės teorija. Teisės samprata.

Teisinių statybos santykių dalyviai dėl įvairių priežasčių dažnai padaro vieni kitiems žalos. Žala gali atsirasti dėl netinkamo sutartinių prievolių vykdymo (sutartyje numatytų terminų nesilaikymo, netinkamos kokybės darbų atlikimo ir kt. ), dėl veiksmų, nesusijusių su sutartiniais teisiniais santykiais (dėl tyčios ar neatsargumo sužalojus statinius, įrangą ir oan. ). Teisinių statybos santykių dalyviams, kaltiems dėl žalos padarymo, yra taikoma civilinė atsakomybė.

Civilinė atsakomybė - tai turtinė prievolė, kurios viena šalis turi teisę reikalauti atlyginti nuostolius (žalą) ar sumokėti netesybas naudą, delspinigius), o kita šalis privalo atlyginti padarytus nuostolius (žaląj ar sumokėti netesybas (baudą, delspinigius). Civilinės atsakomybes tiksiąs yra kompensuoti nukentėjusiajam jo patirtus nuostolius neteisėtas neveikimas - įstatymuose ar sutartyje numatytos pareigos neįvykdymas. Neteisėtas veikimas - veiksmų, kuriuos įstatymai ar sutartis draudžia atlikti, atlikimas, (statymai gali numatyti ir netiesioginę civilinę atsakomybę. Netiesioginė civilinė atsakomybė yra asmens, kuris žalos nepadarė, bet yra atsakingas už asmens, padariusio žalą, veiksmus, civilinė atsakomybė už šią žalą. Jstatymas numato atvejus, kai žala turi būti atlyginama, net jeigu ji padaroma teisėtais veiksmais.

Priežastinis ryšys - tai toks santykis tarp reiškinių, kuriam esant vienas reiškinys ar sąveikaujančių reiškinių visuma (priežastis) sukelia ir nulemia kitą reiškinį (pasekmę). Priežastinio ryšio problema yra viena iš seniausių teisės moksle. Teisės teorijoje yra taikoma keletas priežastinio ryšio nustatymo teorijų (būtinosios sąlygos, adekvataus priežastingumo ir kt. ).

Praktikoje laikoma, kad priežastinis ryšys tarp neteisėtų veiksmų ir žalos egzistuoja ir atsiranda civilinė atsakomybė.

  • Microsoft Word 65 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai (6161 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gytis
  • Statybos teisės subjektų teisinė atsakomybė
    10 - 1 balsai (-ų)
Statybos teisės subjektų teisinė atsakomybė. (2012 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybos-teises-subjektu-teisine-atsakomybe.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 19:23
×