Statybos vadybos pagrindų grupinis darbas


Įvadas. Pagrindžiamas įmonės AB “Panevėžio keliai“ pasirinkimas, atliekamas jos valdymo struktūros vertinimas. Įmonės AB „Panevėžio keliai“ veikla, paskirtis, vizija, misija. AB „Panevėžio keliai“ valdymo struktūra. Kibernetinis įmonės AB „Panevėžio keliai“ valdymo modelis darbo pasidalijimas ir specializavimasis pagal atliekamus darbus, sprendimų priėmimo ir perdavimo tvarka. Holcim valdymo struktūros vertinimas. Įmonės veikla, įmonės paskirtis, vizija, misija. Holcim įmonės valdymo struktūra. Kibernetinis Holcim valdymo modelis įmonės darbo pasidalijimas ir specializavimas pagal atliekamus darbus nagrinėjama sprendimų priėmimo ir perdavimo seka Holcim įmonėje. Įmonių AB „Panevėžio keliai“ ir AB „Holcim“ organizacinių struktūrų ir valdymo modelių palyginamoji analizė. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas: taikant statybos vadybos pagrindų žinias, įgytas paskaitų metu bei studijuojant savarankiškai, atlikti dviejų, Lietuvos ir užsienio, statybos įmonių valdymo analizę.

Uždaviniai: atsižvelgiant į kursiniame darbe pateiktus nurodymus aprašyti įmonių veiklas, paskirtis, vizijas ir misijas bei valdymo struktūras. Apibūdinti pasirinktų įmonių kibernetinius valdymo modelius bei atlikti organizacinių struktūrų ir valdymo modelių palyginamąją analizę. Darbo pabaigoje, pateikiant savus pasiūlymus bei pastebėjimus, pateikti išvadas.

Darbo temos aktualumas: norint gerai įsisavinti statybos vadybos žinias neužtenka bendrų teorinių žinių, gautų teorinių paskaitų metu. Norint suprasti, kaip jos pritaikomos praktikoje –statybine veikla užsiimančiose įmonėse, reikia išanalizuotikonkrečių įmonių valdymo struktūras.

1. PAGRINDŽIAMAS ĮMONĖS AB “Panevėžio keliai“ PASIRINKIMAS, ATLIEKAMAS JOS VALDYMO STRUKTŪROS VERTINIMAS

Statybinė veikla: AB „Panevėžio keliai“ turi teisę būti ypatingo statinio statybos rangovu. Statiniai:

Įgyta patirtis ir turimas intelektualinis potencialasleidžia valdyti iki 300 mln.Eurųapimties projektus.

Gamyba: Įmonė gamina įvairias medžiagas ir produktus, naudojamus tose statybos darbų srityse, kuriose pati įmonė dirba. Pvz. įvairių spalvų ir frakcijų skalda, skaldyti akmenys ir rieduliai, karštas bei šaltas asfaltbetonis, trinkelės, betonas. Taip pat gausus gelžbetoninių gaminių asortimentas: šlaitų tvirtinimo plokštės, šiukšliadėžės, šulinio žiedai, pamatų blokai, laiptų pakopos, laiptasijės, turėklų blokai, paviršinio vandens surinktuvai ir daug kitų.

Vizija ir Misija: AB „Panevėžio keliai“ savo misijos ir vizijos nepateikia, tačiau generalinis direktorius Vidmantas Puidokas įmonių grupės siekius apibūdina šiais žodžiais:

1.Kiekvienas valdymo struktūros padalinys (ypač aukštesniuose valdymo lygmenyse) specializuotas atskiroms funkcijos atlikti, šį procesą įgyvendindamas per įvairius žemiau esančius padalinius ar darbuotojus.

2.Kiekvieno funkcinio padalinio vadovo nurodymų vykdymas – privalomas vykdymo padaliniams;

4.Struktūra nukreipta į pastoviai pasikartojančių užduočių, nereikalaujančių operatyviai priimti bendrus sprendimus, vykdymą.

Bendras įmonės akcininkų skaičius – 87. Didžiausią akcijų dalį turi Remigijus Juodviršis – 28,47 % ir Gvidas Drobužas – 28,32 %. 25,15 % akcijų priklauso pagal sutartį veikiančiai akcininkų grupei.Kitas akcininkas – Ksaveras Balčėtis, jis valdo 13,73% akcijų ir tik 4,33 % dalis akcijų yra smulkiųjų akcininkų rankose.

Įmonės AB „Panevėžio keliai“ valdybą sudaro penki asmenys. Valdybos pirmininkas – didžiausią įmonės akcijų dalį turintis žmogus, Remigijus Juodviršis.

Generalinis direktorius sprendimus priima konsultuodamasis ir įvertindamas funkcinių vadovų nuomonę, koordinuoja ir integruoja visus organizacijos interesus ir veiklą, o nurodymus dėl sprendimų įgyvendinimo perduoda ir ataskaitas priima taikydamas linijinį principą.

Funkciniai vadovai atsakingi tik už atskirą, konkrečią organizacijos darbo sritį. Jie turi teisę duoti nurodymus, pastebėjimus ir idėjas tik funkciniais klausimais, taip pat teikia paslaugas linijiniams vadovams.

Linijiniai vadovai yra atsakingi už pagrindinę produktų kategoriją ir atsako už kitų žmonių darbą, bet nevaldo kitų vadovų. Linijinis vadovas atsakingas ir vadovauja jam pavaldžios organizacijos visose funkcinėse srityse, vykdančiose svarbiausias įmonės užduotis, tai yra už visą organizacijos ar padalinio veiklą.

AB „Panevėžio keliai“linijiniai vadovai yra dukterinių įmonių ar filialų direktoriai, kurie pavaldūs generaliniam direktoriui ir funkciniams vadovams.

AB „Panevėžio keliai“ leidinys„Kelio žmonės“, pradėtas leisti 2008 metų gegužės mėnesį. Leidinio periodiškumas 3-5 numeriai per metus. Jame pateikiama informacija apie įmonės veiklą, renginius, vykdomus projektus.

  • Statyba Referatas
  • Microsoft Word 1339 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3080 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gerda
  • Statybos vadybos pagrindų grupinis darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Statybos vadybos pagrindų grupinis darbas. (2017 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybos-vadybos-pagrindu-grupinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 16:40
×