Statybų rinka


Statybos raida. Statybu rinkos prognozes. Statybininkų įrankiai referatas. Statybininkai referatas. Statybos rinka europoje ir lietuvoje referatas. Statybos raida.

Įvadas. I dalis “lietuvos statybų rinka iki rusijos ekonominės krizės”. Statybos efektyvumo sąvoka. Statybos raida ir jos efektyvumas iki ssrs žlugimo. Sovietmečiu vykdytos ūkio politikos padariniai lietuvos statybų rinkai. Pereinamojo laikotarpio statybų rinkos padėtis. Ii dalis “statybų rinka po. Metų rusijos ekonominės krizės”. Statybų rinka. Metais. Statybų rinka. Metais. Statybų rinka. Metais. Statybų rinka. Metais ir jos augimo prognozės. Išvados.

Pagal Lietuvos respublikos statybos įstatymą nuo 1996 m. Kovo 19 d. Nr. I-1240, statybos sąvoka yra apibrėžiama sekančiai.

statyba - veikla, kurios tikslas – pastatyti, sumontuoti, nutiesti, rekonstruoti, suremontuoti statinį; ši sąvoka taip.

Pat apima nekilnojamųjų kultūros vertybių tvarkymo darbus (pagal tų darbų apibrėžimą, pateiktą nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos įstatyme) .

Statybų metu sukurta aplinka yra neatskiriama mūsų gyvenimo dalis, kuri prisideda prie Lietuvos ekonomikos formavimo. Būstas, kuriame gyvename, įstaigos ir gamyklos, kuriose dirbame ar mokomės, vandentiekio ir dujotiekio sistemos, elektros tinklai, keliai, tiltai, geležinkeliai, oro uostai, viešbučiai bei telekomunikacijų tinklai – tai dar nebaigtas statybos objektų sąrašas. Kaip matome, statybų rinkos efektyvumas bei raida turi nemažą įtaką formuojantis valstybės makroekonomikos rodikliams, valstybės ekonominiai bei socialinei politikai, o iš to savo ruožtu seka, kad įtaka pasireiškia ir kiekvieno iš mūsų asmeniniame gyvenime. Be to, statybų rinkos padėtis gali būti traktuojama kaip valstybės ekonomikos išsivystymo indikatorius.

šiame darbe bandoma, remiantis didžiausių statybos bendrovių ekspertų, ekonomistų, mokslininkų, su statyba susijusių bendrovių (statybos industrijos asociacijos, Lietuvos statybininkų asociacija. ) bei kitų įstaigų atstovų (Lietuvos laisvosios rinkos instituto, Lietuvos pramoninkų konfederacija. ), o taip pat autoriaus nuomone, bendrai išanalizuoti statybų rinkos raidos bei nuosmukio etapus, tai sąlygojančius veiksnius bei tų procesų padarinius Lietuvos ekonomikai 1991-2002 metais, ypatingai akcentuojant dabartinę (2003m. ) statybų rinkos padėtį. Taip pat bus siekiama prognozuoti statybų rinkos raidą astatybos efektyvumą ir jos raidą veikia visa aibė veiksnių. Tai ir šalies ekonominis, politinis ir kultūrinis lygis, teisiniai ir normatyviniai statybos dokumentai,vyriausybės politika – socialinė (mažas pajamas turinčių šeimų lengvatinis kreditavimas, įvairios dotacijos bei mokesčių nuolaidos), ekonominė (konkurencijos reguliavimas, mokesčių sistemos formavimas, draudimo sistema, muitai. ); taip pat ir išoriniai veiksniai - valiutų kursų svyravimai, pasaulio ekonomikos padėtis, energetinių žaliavų kainos, darbo jėgos migracija, globalizacijos procesai ir kita; nedarbo lygis, darbo jėgos kvalifikacija, darbo užmokesčio visi anksčiau minėti veiksniai, sąlygojantis statybų rinkos efektyvumą bei raidą, skirtingais laikotarpiais buvo įvairūs ir įvairiai, sakyčiau net, prieštaringai vystėsi.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (6346 žodžiai)
  • Universitetas
  • Statybų rinka
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Statybų rinka. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybu-rinka.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 23:28
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo