Statybų sektoriaus reikšmė Vokietijos ekonomikoje


Statybos inžinerijos sektorius. Statybos sektorius reikšmės.

Įvadas. Vokietija - Centrinės Europos valstybė. Makroekonominiai Vokietijos rodikliai. Vokietijos statybos sektorius. Pavedimai, gauti meto kainomis, srautai. Pagrindinis statybos pramonei / Kalendorius / ir sezoniškumo pakoreguota informacija icon. Išduotus statybos leidimus struktūrinės inžinerijos darbai. Struktūrinės inžinerijos darbo išduotų leidimų skaičius taip pat rodo, ekonominės judėjimo tikėtis šiame sektoriuje, lygį.

Statybos sektorius yra svarbi valstybės nacionalinio ūkio šaka. Jį turi kiekviena šalis, neatsižvelgiant į jos išsivystymo lygį, ūkio struktūrą, geopolitinę padėtį, gamtinius išteklius bei kitus veiksnius. Gerėjant šalies ekonomikai, didėja investicijos į ūkio šakas, tuo pačiu didėja ir statybos darbų apimtys. Todėl statyba dažnai atspindi nacionalinio ūkio ekonominę būklę.

Statybos sektorius - vienas svarbiausių ir didžiausių Europos ūkio sektorių. Jame sukuriama apie 10 proc. BVP ir jis teigiamai veikia užimtumo augimą kitose susijusiose ekonominėse veiklose. Jis - tarsi veidrodis, kuriame atsispindi ekonomikos pagyvėjimas arba nuosmukis. Nuo šio sektoriaus gyvybingumo priklauso vidaus vartojimas, darbo vietų skaičius, įplaukos į biudžetą. Ekonominė aplinka šalyje tiesiogiai veikia statybos rinką, kuri priklauso nuo valstybės vykdomos mokesčių politikos, kapitalo judėjimo, investicinės aplinkos. Atliekami statybos darbai daugelyje šalių yra daugiausiai finansuojami iš paimtos paskolos, todėl palūkanų normos didėjimas mažina ne tik statybos produkcijos paklausą, bet ir statybos organizacijų pelningumą. Padidėjus palūkanoms, padidėja statybos kaina, sumažėja užsakymų.

Statybos sektorius – tai visas kompleksas skirtingų verslo, krypčių, pradedant nuo žvalgybinių ir projektavimo darbų, ir baigiant statybinėmis medžiagomis bei specialia statybine technika. Statyba - veikla, kurios tikslas - pastatyti naują, rekonstruoti, remontuoti ar griauti esamą statinį. Vokietija su 82 mln. gyventojų ir išvystyta ekonomika turi didelę įtaką Europos Sąjungai (ES) ir visai Europai.

  • Statyba Referatas
  • Microsoft Word 246 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (2124 žodžiai)
  • Kristina
  • Statybų sektoriaus reikšmė Vokietijos ekonomikoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Statybų sektoriaus reikšmė Vokietijos ekonomikoje. (2013 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/statybu-sektoriaus-reiksme-vokietijos-ekonomikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 20:56
×