Stebuklinės pasakos


Stebuklinės pasakos. Stebuklinė pasaka Apie brolius. Pasakos „ Apie brolius “ bruožai. Stebuklinė pasaka Varlė - kvailučio sužadėtinė. Pasakos „ Varlė - kvailučio sužadėtinė “ bruožai. Stebuklinė pasaka Devyngalvis. Pasakos „ Devyngalvis “ bruožai. Stebuklinė pasaka Gudri mergina. Pasakos „ Gudri mergina “ bruožai. Stebuklinė pasaka Vilkas ir lapė. Pasakos „ Vilkas ir lapė “ bruožai. Bendri stebuklinių pasakų bruožai.


Šioje pasakoje puikiai atsispindi stebuklas - vienų daiktų pavertimas kitais. Taip pat kraujuojantis ąžuolas parodo, kad negyvi daiktai tampa gyvais. Nepaaiškinama yra tai, kad staiga iš vieno sūnaus, atsirado du, tai ir lieka neaiškumu, ir palieka skaitytojus spėlioti, kaip tai galėjo nutikti. Tėvo dovana sūnums - tai vienas iš bruožų, kad tai pasaka, juk daugelyje pasakų tėvas kažką padovanoja arba palieka savo sūnums. Taip pat ragana, tai bene dažniausiai pasikartojantis personažas visose pasakose, dažniausiai ragana yra neigiamas veikėjas, ir kenkia pasakos personažams. Pagrindinis veikėjas-brolis, tai irgi gana dažnas atvejis pasakose.

Pats pasakos pavadinimas išduoda pasakos turinį, varlė - labai dažnas pasakų personažas. Dažniausiai tai būna princai varlės pavidalu, kuriuos norint atversti, reikia pabučiuoti. Šiuo atveju varlė buvo mergina, už kurios ruošėsi tekėti vienas iš sūnų, visi darbai buvo atlikti, o vestuvių dieną varlė pavirto gražuole. Taip pat vienas iš ne retai pasitaikančių pasakų bruožų - trys broliai, iš kurių vienas yra labiau skriaudžiamas, ir yra geraširdis. Vienas iš pasakiškų motyvų dar yra kryžkelė, kurioje broliai šovė strėles į skirtingas puses.

Kas čia trinka, kas čia bilda,Po karaliaus žemę?

Ta ragana vėl baido gegutę:- A šivi, šivi, ką tu čia giedi?!

Vienas iš pagrindinių veikėjų yra devyngalvis. Devyngalvis yra mitologinė būtybė, turinti savitą pavadinimą. Devyngalvis – yra piktadarys, ėdantis žmones, dažniausiai jaunas merginas. Pasakoje piktadarį nukauna gudrūs didvyriai.

Skaičius devyni simbolizuoja išbandymus kuriuos perėjęs žmogus tampa nenugalimas ir stiprus.

Kartą karalius užminė mįslę:- Kas yra mieliausias, kas yra greičiausias ir kas yra riebiausias?Ir pažadėjo karalius šešis tūkstančius auksinių tam, kas įmins šią mįslę. Galvojo visi, galvojo, bet niekas neįminė.Toje šalyje vienas vargšas turėjo išmintingą dukterį. Duktė , išgirdusi tokią mįslę, ir sako tėvui:- Nueik, tėveli, pas karalių ir pasakyk: visų mieliausia yra sveikata, visų greičiausia – mintis ir visų riebiausia yra žemė.Vargšas, nuėjęs pas karalių, taip ir pasakė.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2084 žodžiai)
  • Greta
  • Stebuklinės pasakos
    10 - 6 balsai (-ų)
Stebuklinės pasakos. (2016 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/stebuklines-pasakos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:46
×