Stebuklinėse pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus, jo siekiai ir keliamos amžinos problemos


Kalbėjimo potemė 2015 m. PUPP 10 klasei.
29. Tautosakos tyrinėtoja Bronislava Kerbelytė teigia, kad stebuklinėse pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus, jo siekiai ir keliamos amžinos problemos. Patvirtinkite arba paneikite šią mintį remdamiesi 3–4 lietuvių liaudies pasakų pavyzdžiais.

Turbūt nei vienas žmogus nedrįstų paneigti, kad būnant vaiku jis neskaitė lietuvių liaudies pasakų, o galbūt jam jas sekė tėvai prieš miegą. Išgirdus žodį pasaka iš karto kyla asosiacija apie stebuklus, įdomų siužetą ir neabejotinai laimingą pabaigą. Lietuvių liaudies pasakos tai priemonė skleisti lietuvių kalbos tautosaką ir išaukštinti žmogaus gyvenimą parodant visą jo eigą su nuosmukiais ir pakilimais.

Kaip teigia tautosakos tyrinėtoja Bronislava Kerbelytė, stebuklinėse pasakose išsamiai yra apibūdinamas žmogus, jo siekiai ir keliamos amžinos problemos. Aš pritariu šiam teiginiui ir galiu tai patvirtinti konkrečiais payzdžiais.

Iš pateiktų pavyzdžių aiškiai matyti, kad lietuvių liaudies stebuklinės pasakos siekia mažiesiems skaitovams parodyti tikrąjį žmogaus gyvenimą, jo problemas ir svarbiausia jų sprendimo būdus. Pasakos skiriasi tik tuo, kad visada turi laimingą pabaigą.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (570 žodžiai)
  • Mokykla
  • Šarūnė
  • Stebuklinėse pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus, jo siekiai ir keliamos amžinos problemos
    10 - 5 balsai (-ų)
Stebuklinėse pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus, jo siekiai ir keliamos amžinos problemos. (2015 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/stebuklinese-pasakose-issamiai-apibudinamas-zmogus-jo-siekiai-ir-keliamos-amzinos-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 05:40
×