Stebuklinių pasakų veikėjai


Stebuklinių pasakų veikėjai.

Stebuklinėse lietuvių liaudies pasakose dažniausiai pamotės dukros yra vaizduojamos negražios, nepatrauklios išvaizdos. Darbus jos daro atmestinai, todėl dažnai susilaukia blogo atlygio. Taip atsitinka ir šioje pasakoje. Pamotės dukra darbus daro be jokio kruopštumo, nuoširdumo, nepamaitina mažos pelytės, ir už tai jos niekas neišgelbėja nuo piktos meškos. Nuo šios pasakos galbūt ir kilo posakis "už gerą geru, už blogą blogu". Piktoji pamotė pasakos pabaigoje pasmerkiama ir nubaudžiama, o paklusnioji podukra išaukštinama.

Jei pasakos pagrindiniai veikėjai yra trys broliai, tai du būtinai bus išmintingi, o trečias kvailas. Tačiau tai dar nereiškia, kad taip iš tikrųjų yra. brolis, kuris laikomas kvailu, elgiasi kitaip: jis visada padės nelaimėje, užjaus, yra geraširdis, doras, jautrus, dosnus. Jei tėvas prieš mirdamas prašys, kad kai jis numirs, vieną dieną prie jo kapo ateitų vyriausiasis sūnus, antrą – vidurinysis, o trečią – jauniausiasis, išmintingi jo sūnūs tikrai nepasielgs taip, kaip prašė tėvas, nes jiems tai atrodys kvaila ir niekam nereikalinga nusenusio tėvo užgaida. Tik trečiasis sūnus, kvailas būdamas, padarys, ko tėvas prašė. Vėliau turės atlikti tris išbandymus, gaus žirgą ar kokį kitą stebuklingą daiktą, kuris jam padės įveikti kliūtis, o įveikęs jas kaip atpildą gaus karalaitę, kurią ves ir ilgai ir laimingai gyvens.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (875 žodžiai)
  • Mokykla
  • Brigita
  • Stebuklinių pasakų veikėjai
    10 - 3 balsai (-ų)
Stebuklinių pasakų veikėjai. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/stebukliniu-pasaku-veikejai.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 27 d. 10:19
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!