Stereotipai


Lyčių stereotipai. Stereotipas. Socialiniai stereotipai. Ese apie stereotipus. Socialinis stereotipas. Stereotipas tai. Stereotipai tai. Stereotipu itaka. Kaip atsiranda stereotipai. Lyčių stereotipai reklamoje.

Įvadas. Stereotipo sąvoka. Atsiradimo priežastys. Lyčių skirtumai ir socializacija. Moterų ir vyrų vaidmenys. Jų apribojimai. Lyčių stereotipai lietuvių kalbinėje sąmonėje. Lyčių stereotipai reklamoje. Išvados. Naudota literatūra.

Stereotipai yra įsitikinimai apie kitą grupę, kurie gali būti tikslūs arba netikslūs, perdėtai apibendrinti, tačiau grindžiami dalele tiesos. Socialinis stereotipas – suprastinta, schemiška, dažnai iškreipta buitiškoji nuomonė apie kurį nors socialinį objektą (grupę, žmogų, priklausantį kokiai nors bendrijai ir kt. ).  nors stereotipais dažnai mėgstama apkaltinti visus ir visose srityse, vieni stipriausių yra lyčių stereotipai. Manau, kad kaip knygą daug kas vertina pagal jos viršelį, taip ir žmogus dažnai yra vertinamas pagal lytį.

Pagalvokime, kokią skirtingą reikšmę suteikiame sakydami: namų šeimininkė ir namų šeimininkas ?   ką pirmiausiai sakome, kai sužinome, kad gimė kūdikis? Juk pirmiausiai siekiame išsiaiškinti jo lytį: mergaitė ar berniukas ? Ar mes tą patį pagalvojame, kai susitinkame nepažįstamą žmogų? Mes labai dažnai stengiamės asmenį identifikuoti su jo lyčiai priskiriamais bruožais ir vaidmenimis.

Keičiantis papročiams ir tradicijoms, vietoj vienų stereotipų atsiranda kiti, bet lyčių stereotipai yra atsparesni laikui ir kultūrai, juos ne taip lengva pakeisti.

Man pasirodė įdomu iš kur atsiranda tie stereotipai, kas juos lemia, kaip jie veikia žmones. Taigi šio kursinio tikslas: išanalizuoti vienus iš ryškiausių socialinių stereotipų – lyčių stereotipus. Šiam tikslui pasiekti keliu sau tokius uždavinius: nustatyti ar vyrauja mūsų visuomenėjė skirtingi lyčių socialiniai stereotipai, kas daro įtaką jiems formuotis mūsų samonėje, kaip jie pasireiškia, ir kokią įtaką jie turi mūsų gyvenimui istereotipas - tai supaprastintas tam tikros grupės žmonių įvaizdis, tikėjimas, kad šioje grupėje visi žmonės yra vienodi. Stereotipas – grupės žmonių nuomonė apie asmenines savybes. Stereotipai gali būti labai apibendrinti, netikslūs ir visiškai netinkami vertinti naujai atsiradusiai informacijai. Stereotipai ne tik, kad neleidžia žmogui atsiskleisti, parodyti savo unikalumo, bei išskirtinumo, jie taip pat dažnai būna kliūtis bendraujant. Stereotipai gali įžeisti žmogų, nes dažnai jie neatitinka tikrovės.

Stereotipas - pagrindinis prietarų šaltinis. Kuo mažiau pažįstame vienai ar kitai grupei priklausančius žmones, tuo prietarai stipresni. Dar pirmą įspūdį padeda susidaryti socialiniai suvokiamų žmonių vaidmenys. Tikimės tokio elgesio, koks priimtinas tam tikrą padėtį užimančiam žmogui. Pavyzdžiui, manome, kad dvasininkai ir psichologai užjaučia.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2011 m.
  • 22 puslapiai (5285 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Stereotipai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Stereotipai. (2011 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/stereotipai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 05:00
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo