Stereotipų laužymas


Esė ir stereotipų laužymas. Paseno ir Maironis , ir Maironio laikų idėjos ". Taip pat. Galutinai paneigdamas susidariusius stereotipus. Tamošaitis drąsiai rašo , jog Maironis pagrąžino ne tik mūsų literatūrą , bet ir apskritai visą realybę , visus mus. Per Maironį pasidarė gražesnė ne tik mūsų literatūra , kur anonimiškas kūrybingumas įgijo personalistinį pavidalą , bet ir apskritai realybė. . ".

Remiantis G. Šuklino ir W. Lippmano įžvalgomis, kurias savo bakalauriniame darbe gan dažnai minėjo, jomis rėmėsi ir iškėlė kaip gana svarbias Širvaitytė, galima teigti, jog šiandien gana dažnai girdimas žodis - stereotipas - visuomenėje suprantamas, kaip tam tikras neigiamas reiškinys, sąvoka nusakanti neigiamus bruožus. Jeigu žmogus yra gan atvirų pažiūrų, intelektualas, jam stereotipų neturėjimas tampa net gana žymiu privalumu.

Kalbant būtent apie sąvoką - stereotipas, derėtų pabrėžti ir tai, jog šį žodį norint pakeisti sinonimiškai, pavartoti kitokią sąvoką, bet apibūdinti tą patį reiškinį, stereotipą galima pakeisti tokiais žodžiais, kaip - šablonas, klišė, štampas, trafaretas ir kt. Tai galima būtų paaiškinti kaip tam tikrą konkrečių asmenų parašą, ar ribą, kuris užtvirtina jų požiūrį į įvairius gyvenimiškus, bei su literatūra susijusius dalykus. Tai kaip pačių susikurti standartas, ar tvirtas, nekeičiamas, visuomenėje nusistovėjęs požiūris. Būtent dėl to stereotipai yra laužomi. O intelektualas, atvirai žvelgiantis į pasaulį, bet neturintis stereotipų - laikomas gana lanksčia asmenybe, priimančia naujoves, kitų nuomones ar pokyčius, visko nematuojantis savo paties susikurtais, ar visuomenėje paplitusiais stereotipais, bei - drąsiai laužantis kitų sukurtus, įprastus stereotipus.

Štai todėl stereotipų laužymas ypatingai būdingas ir dažnas eseistikoje, nes anot Staponkutės (iš Širvaitytės bakalaurinio darbo) - esė žanras yra vienas itelektualiausių, demokratiškiausių, puikiai parodančių asmens santykį su tiesa, o galbūt net atveriančių akis į tiesą, be perdėm nepalaužiamų ir visuomenėje nusistovėjusių stereotipų.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (943 žodžiai)
  • Kristina
  • Stereotipų laužymas
    10 - 10 balsai (-ų)
Stereotipų laužymas. (2015 m. Spalio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/stereotipu-lauzymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:16
×