Sterilizacija, dezinfekcija ir antiseptika radiologo darbe


Darbo tikslas susipažinti su dezinfekcijos, sterilizacijos ir antiseptikos svarba radiologo darbe. Mikroorganizmai. Mikroorganizmų perdavimas. Rankų higiena radiologo darbe. Antiseptika. Higieninė rankų antiseptika. Dezinfekcija. Dezinfekcijos lygiai. Radiologo darbo vietos dezinfekcija. Medicinos prietaisų priežiūra. Sterilizacija. Sterilizuotų medicinos priemonių laikymas. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Darbo tikslas: susipažinti su dezinfekcijos, sterilizacijos ir antiseptikos svarba radiologo darbe.

Darbo tikslai: Suprasti antiseptikos, dezinfekcijos ir sterilizacijos sąvokas. Išsiaiškinti antiseptikos, dezinfekcijos ir sterilizacijos svarbą; Sužinoti rankų higienos būdus; Medicininių prietaisų priežiūra.

Mikroorganizmai jau yra ant paciento odos ar jį supančioje aplinkoje; Mikroorganizmai patenka ir sugeba išgyventi ant medicinos personalo rankų nors kelias minutes; Praleidžiama arba netinkamai atliekama rankų antiseptika, arba naudojamos netinkamos priemonės; Užterštomis rankomis paliečiamas pacientas, arba aplinka, kurią lies pacientas.

Sterilizacija – procesas, atliekamas siekiant, kad ant gaminio nebūtų gyvybingų mikroorganizmų.

Prieš kontaktą su pacientu; 2. Prieš aseptines procedūras; 3. Po ekspozicijos su potencialiai infekuota biologine medžiaga; 4. Po kontakto su pacientu; 5. Po sąlyčio su paciento aplinkos daiktais ir paviršiais.

Radiologo technologo darbe rankų higiena bei antiseptika yra privaloma norit procedūras atlikti higieniškai. Dezinfekcija yra svarbi norint palaikyti radiologo darbo vietos švarą. Medicininių prietaisų dezinfekcija ir sterilizacija yra svarbi norint apsaugoti darbuotojų ir pacientų sveikatą.

  • MS PowerPoint 1200 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (729 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eglė
  • Sterilizacija, dezinfekcija ir antiseptika radiologo darbe
    10 - 1 balsai (-ų)
Sterilizacija, dezinfekcija ir antiseptika radiologo darbe. (2020 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/sterilizacija-dezinfekcija-ir-antiseptika-radiologo-darbe.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 01 d. 22:07
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo