Stiklas ir jo savybės


Įvadas. Statybinio stiklo esminės savybės. Stiklo skirstymas pagal grupes. Stiklo gamyba trumpai. Statybinio stiklo gaminiai. Statybinio stiklo techniniai rodikliai ir jų palyginimas. -Pasiūlymai ir išvados. Literatūra.

Darbo tikslas – žinoti statybinių medžiagų esmines savybes, atrinkti statybines medžiagas pagal jų panaudojimo sritį bei palyginti statybines medžiagas pagal pagrindinius jas charakterizuojančius techninius rodiklius.

Darbo atsiskaitymo forma. Studentas darbą pateikia spausdintuose A4 formato lapuose, susegtuose į segtuvą. Ir paruošia darbo pristatymą.

Stiklas - tai kieta, ilgaamžė, termoplastinė, neturinti kristalinės sandaros medžiaga, gaunama iš ataušinto silikatinio lydalo. Taip pat jis pasižymi trapumu, bet ši bei kitos stiklo savybės gali būti visiškai pakeistos, pridedant priemaišų (uolienų bei pramoninių atliekų) ar specifiškai apdorojant karščiu. Dėl šios priežasties, stiklas labai plačiai naudojamas statyboje ir yra vienas iš pagrindinių šiuolaikinio pastato elementų, nes įvairių konstrukcijų ir savybių stiklo paketai išplečia pastatų projektavimo galimybes, daro juos patikimesnius, šviesesnius bei šiltesnius. Juk dar 19 amžiuje stiklas buvęs modernumo ir naujovių simbolis, šiandien laikomas aukštų technologijų medžiaga. Tačiau svarbu žinoti, kokios rūšies stiklą reikia naudoti tam tikroms konstrukcijoms sukurti.

Taigi, šio darbo tikslas yra atskleisti statybinio stiklo esamas rūšis bei jų savybes, jų panaudojimą statyboje bei palyginti jas atspindinčius techninius duomenis. O tam, kad tai įgyvendinčiau, man teko naudotis įvairia literatūra, kuri padėjo sužinoti statybinio stiklo esmines savybes, atrinkti statybinio stiklo rūšis pagal jų panaudojimo sritį bei palyginti kai kurias iš jų pagal pagrindinius jas charakterizuojančius techninius rodiklius.

Darbo medžiaga yra aktuali ne tik studentams, studijuojantiems statybines medžiagas, bet taip pat ir žmonėms, norintiems įsigyti stiklo gaminius ar dirbantiems su stiklo medžiagomis bei gaminiais.

Toliau pateikiamos kelios statybinio stiklo esminės savybės, kurios daro poveikį architektų ir projektuotojų pasirinkimui, atsižvelgiant į klientų poreikius:

Skaidrumas: kuo aukštesnis šviesos pralaidumo rodiklis, tuo šviesesnę pastato vidaus erdvę galima sukurti.

„Vėsumas“: tai selektyvinis stiklas, kurio vienas paviršius padengtas mikroniniu įvairių metalų sluoksniu, kuris praleidžia tik trumpų bangų saulės spindulius, todėl patalpa yra neprikaitinama saulės.

Estetika: stiklo atspindėjimo lygis turi būti žemas, o jo išvaizda – neutrali.

Patikimumas: stiklas turi atlaikyti įvairias klimato sąlygas, apsaugoti nuo žmogui galimų sužalojimų; įsilaužimų ar netgi būti neperšaunamas.

Taigi, stiklinės sienos, lubos ar grindys, nėra tokios pavojingos, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Juk net daugelis pasaulio statinių tapo architektūros šedevrais, todėl, kad juose yra panaudotas stiklas. Turiu omenyje, tokius pastatus kaip Didžioji arka Paryžiuje ar Stiklo rūmai Milane.

  • Statyba Referatas
  • Microsoft Word 214 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2348 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jūratė
  • Stiklas ir jo savybės
    10 - 7 balsai (-ų)
Stiklas ir jo savybės. (2015 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/stiklas-ir-jo-savybes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:49
×