Stirlingo variklis


Įvadas. Stirlingo atradimas. Stirlingo variklio konstrukcija. Veikimo principas. „Displacer“ tipo Stirlingo variklis. Stirlingo ciklo etapai Alfa tipo konfigūracijos. Galios apskaičiavimo formulė. Išvada. Nuorodos.

Darbo tikslas: Aprašyti stirlingo variklį, jo konstrukciją ir veikimo principus, taipogi aprašyti galios formulę.

Gali būti daug įvairių stūmoklių , cilindrų konfigūracijos. Čia yra trys labiausiai paplitusių rūšių:

Alfa: alfa konfigūracija susideda iš dviejų susijusių cilindrų - vienas karštasis cilindrasis ir vienas šaltasis cilindras . Darbo skystis eksploatavimo metu teka tarp dviejų cilindrų. Ši konfigūracija duoda aukštą galią tūrio santykiui, tačiau ji gali turėti keletą priežiūros problemų su per karšto cilindro plombų ilgaamžiškumą.

Beta: beta konfigūracija susideda iš dviejų stūmoklių judančiu pačiame cilindre .Ši konfigūracija yra taip pat žinoma kaip išstūminanti (displacement) . Tarpusavyje juda du stūmokliai, pirmas vadinamas pakeitimo (Displacer), antrasis jegos stūmoklis (power piston).

Gama: gama konfigūracija iš esmės yra beta konfigūracija su maitinimo stūmoklio sumontuotą atskirą cilindrą. Ši konfigūracija suteikia mažesnį suspaudimą, bet yra mechaniškai paprastesnė. Dažniausiai naudojamas daugiacilindriniame variklyje .

Taip pat yra keletas kitų konfigūracijų, kurios yra rečiau naudojami. Kartais diafragma yra naudojamas vietoj stūmoklio stengiantis pašalinti judančių dalių. Tipiškas rotorinis variklis atitinka Stirlingo varikliui, net thermoakustinis stirlingo variklis veikia pagal Stirlingo dujų ciklą.

”Pakeitimo” pirmasis stūmoklis (Displacer). Kai egzistuoja temperatūrų skirtumas tarp erdvės, kuri yra po ir virš “displacer” stūmokliu variklio slėgis yra keičiamas pačio stūmoklio judėjimo dėka. Slėgis padidėja, kai stūmoklis yra viršutinėje cilindro dalyje ir sumažėja, kai jis atsiduria apačioje. ”Pakeitimo” stūmoklis atlieka oro maišymo ir slėgio keitimo funkciją, tačiau nėra atsakingas už alkūninio veleno sukimasi.

Didžioji dalis darbinių dujų kontaktuoja su įkaitusiomis cilindro sienelėmis (rauduona spalva).Dujos kaista ir jų terminis plėtimasis stumia šaltojo cilindro (įrengtas 90 laipsnių kampu pirmojo cilindro atžvilgiu) stūmoklį iki pat dugno.Tada šaltajame cilindre dujos per cilindrus jungiantijį vamzdį patenka į šaltają kamerą. Taip dar geriau išnaudojama dujų šiluminio plėtimosi energija.

  • Mechanika Referatas
  • Microsoft Word 744 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (1470 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrej
  • Stirlingo variklis
    10 - 3 balsai (-ų)
Stirlingo variklis. (2014 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/stirlingo-variklis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:26
×