Straipsnio analizė Laisvos Lietuvos laisva elektra kas, kaip ir už kiek?


Įvadas. Odeta tručinskaitė-šiušienė straipsnio „Laisvos Lietuvos laisva elektra kas, kaip ir už kiek? “ analizė. Kodėl ir kaip svyruoja elektros energijos pasiūla ir paklausa? Kaip veikia laisvoji elektros rinka? Ką reiškia energetinė laisvė? Kokios pagrindinės veiklos ir funkcijos yra priskiriamos energetikos sektoriui? Kokiomis priemonėmis siekiama užtikrinti sąžiningą kainą vartotojams? Kuriuos elektros energijos tiekėjus geriau pasirinkti? Kokia yra kainos struktūra? Kokia eiga vyksta nepriklausomo tiekėjo pasirinkimo procedūra? Dėl ko energetikos sektoriaus efektyvus funkcionavimas ir plėtra vis dar yra sudėtingi Lietuvoje? Kuo skiriasi tiekėjo siūloma ir biržoje skelbiama kaina? Straipsnyje panaudotų ekonominių terminų apibrėžimai. Išvados. Literatūros sąrašas.

kad pasirinkus elektros energijos tiekėją yra labai svarbu informatyviai sužinoti apie kiekvieną tiekėją, jo siūlomas sankcijas. Esant informacijos trūkumui elektros energetikos sektoriaus efektyvus funkcionavimas ir plėtra tampa sudėtinga. Informatyvumas ir tinkama informacija skatins didesnį susidomėjimą pasirinkti nepriklausomo tiekėjo siūlomas paslaugas ar apsispręsti, žinant visus tinkamus variantus, kas vartotojui yra naudingiausia.

kad, nepriklausomų tiekėjų veikla paskatins sklandžią ir efektyvią laisvosios elektros rinkos plėtrą, siekiant, kad Lietuva ir vėl bus laikoma viena iš pažangiausių ES narių šioje srityje.

pateikus tam tikrus strateginius planus, pasirinktus tinkamus nepriklausomus tiekėjus, bus siekiama visapusiškos energetinės laisvės.

TRUČINSKAITĖ-ŠIUŠIENĖ O., (2013). Laisvos Lietuvos laisva elektra: kas, kaip ir už kiek? Valstybė: ekonomika 2 (69), p. 64-68.

  • Ekonomika Esė
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (1679 žodžiai)
  • Gint'o
  • Straipsnio analizė Laisvos Lietuvos laisva elektra kas, kaip ir už kiek?
    10 - 4 balsai (-ų)
Straipsnio analizė Laisvos Lietuvos laisva elektra kas, kaip ir už kiek?. (2014 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/straipsnio-analize-laisvos-lietuvos-laisva-elektra-kas-kaip-ir-uz-kiek.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:39
×