Straipsnio analizė: vadybos funkcijų raiška Lietuvos vietos bendruomenių veikloje


Vadybos analizė.

Straipsnio analizė vadybos funkcijų raiška Lietuvos vietos bendruomenių veikloje individualus darbas. Straipsnis vadybos funkcijų raiška Lietuvos vietos bendruomenių veikloje. Funkcionalios vietos bendruomenės sąvokos apibrėžimas. Ar funkcionali bendruomenė yra organizacija. Valdymo funkcijų pasireiškimas funkcionaliose vietos bendruomenėse. Atvejo tyrimo analizė.


Straipsnio autorius įvardija ką laiko funkcionalia vietos bendruomene ir naudodamasis penkiais argumentais įrodo, jog funkcionali vietos bendruomenė yra organizacija ir kad funkcionalioms bendruomenėms būdingos organizacijų vadybos funkcijos. Tačiau, svarbiausias straipsnyje iškeltas klausimas – ar funkcionaliai vietos bendruomenei aktuali F. Teiloro (F. Taylor) mokslinės teorijos esmė, kuri teigia, kad atliekama veikla, darbas gali būti vertingas, tikslingas ir našus, kai viskas yra organizuojama pagal taisykles, laikomasi principų bei standartų, parengtų panaudojant naujausius mokslo pasiekimus ir ilgametę praktikos patirtį. Be to, autorius remdamasis klasikinėmis teorijomis bei šiuolaikinių organizacijų vadybos autoritetų akcentuojamu organizacijos narių mokymu – sudaro bendrųjų vadybos funkcijų modelį. Pasirinkus atvejų tyrimą ir remiantis jau sudarytu bendrųjų vadybos funkcijų modeliu analizuojamos konkrečios vietos bendruomenės ir pateikiamos šio tyrimo išvados.

Straipsnio autorius funkcionalia vietos bendruomene laiko žmonių grupę, kuri yra įsikūrusi, gyvena apibrėžtoje teritorijoje bei atlieka tam tikrus darbus, vykdo projektus ir kitą veiklą tos vietos labui. Būtent tai padeda formuotis bendriems interesams bei vidiniam jausmui, jog priklausai tai pačiai žmonių grupei. Tokios organizacijos įkūrimas yra ypač svarbus mūsų šaliai, kadangi, kaip įvardija straipsnio autorius, Lietuvoje bendruomeniškumas yra nunykęs. Šiai situacijai gerinti, vienu iš efektyviausių veiksmų autorius įvardija formalios bendruomeninės organizacijos įkūrimą.

 • Vadyba Analizės
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Greta
 • 5 puslapiai (1060 žodžių)
 • Universitetas
 • Vadybos analizės
 • Microsoft Word 25 KB
 • Straipsnio analizė: vadybos funkcijų raiška Lietuvos vietos bendruomenių veikloje
  10 - 2 balsai (-ų)
Straipsnio analizė: vadybos funkcijų raiška Lietuvos vietos bendruomenių veikloje . (2017 m. Gegužės 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/straipsnio-analize-vadybos-funkciju-raiska-lietuvos-vietos-bendruomeniu-veikloje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:12