Strateginio plano analizė


Įvadas. Utenos “Saulės” gimnazijos strateginio plano punktai. Utenos „Saulės“ gimnazijos misijos, vizijos, tikslų analizė. Organizacijos misijos ir vizijos analizė. Organizacijos strateginių tikslų analizė. Utenos “Saulės” gimnazijos aplinkos analizė. Organizacijos išorinės aplinkos analizė. Organizacijos vidinės aplinkos analizė. Utenos “Saulės” gimnazijos strateginio plano privalumai ir trūkumai. Organizacijos strateginio plano privalumai. Organizacijos strateginio plano trūkumai. Išvados ir rekomendacijos. Naudota literatūra. Priedai.


Strategiją galima apibrėžti kaip organizacijos vadybos planą, reikalingą pasirinktiems tikslam ir uždaviniams įgyvendinti. Jame pateikiamos priemonės ir būdai, reikalingi organizacijos paskirčiai ir tikslams pasiekti (G. Paliubinskas, 1997). Norint įgyvendinti strategiją privalu laikytis strateginio veiklos plano. Strateginis planavimas organizacijai reikalingas tam, kad vadovybės daromų veiksmų ir sprendimų pagalba būtų įgyvendinami ilgalaikiai tikslai. Strateginis planas tai – organizacijos veiklos, tikslų, siekių, supančių veiksnių, konkurentų ir vidaus faktorių išsami analizė. Parengus strategini planą, organizaciją galima pritaikyti pasikeitusiai ateities aplinkai.

Utenos „Saulės“ gimnazija, tai seniausiai Utenoje veikianti mokykla. Gimnazija orientuojasi tiek i moksleivių, tiek į mokytojų gerovę, stengiasi suteikti kuo geresnes sąlygas tobulėjimui. Gimnazijos turtas – žmonės ir istorija. Kaip ir bet kuri kita organizacija, Utenos „Saulės“ gimnazija rengia strateginius veiklos planus, analizuoja vidinę ir išorinę organizacijos aplinkas, numato ir planuoja tam tikras programas ateičiai. Šiame darbe bus analizuojamas Utenos „Saulės“ gimnazijos strateginis veiklos planas 2013 – 2017 metams.

Darbo tikslas: išanalizuoti Utenos „Saulės“ gimnazijos strateginį veiklos planą 2013 – 2017 metams.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti Utenos „Saulės“ gimnazijos misiją, viziją ir strateginius tikslus.

Įvertinti Utenos „Saulės“ gimnazijos atliktas vidinės ir išorinės aplinkos analizes.

Įvertinti, kaip organizacijoje panaudojami žmogiškieji ištekliai.

Pateikti Utenos „Saulės“ gimnazijos plano privalumus ir trūkumus bei rekomendacijas planui patobulinti.

Šiame skyriuje bus pateikti Utenos “Saulės” gimnazijos strateginio plano punktai, kurie bus analizuojami sekančiuose šio darbo skyriuose. Taip pat bus pateiktas strateginio plano tikslas bei pagrindimas, kuo buvo remtasi sudarinėjant organizacijos strateginį planą.

Utenos “Saulės” gimnazija veikia jau 95 – erius metus. Jos istorija prasidėjo prieš šimtemetį, kuomet Utenoje buvo įkurta „Saulės“ draugija. Šiuo metu gimnazijoje mokosi tik gimnazinių klasių mokiniai, o mokinių ugdymo turinys įgyvendinamas pagal Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintus bendruosius arba nustatyta tvarka derinamus nuostatus.

Organizacijos strateginis planas - tai pareiškimas, kuris atspindi organizacijos tikslus ir veiklas jiems įgyvendinti, misiją ir kryptį, kuria ketinama tobulėti bei organizacijos strategiją. Strateginis planas yra svarbus kiekvienos organizacijos žingsnis, kadangi jo dėka yra numatomi sprendimai veiklai gerinti, rizikos, kurios gali pakenkti organizacijos įvaizdžiui ir tobulėjimui, analizuojama konkurentų veikla ir pan.

Fred R. David (2007) pateikia tokius rekomenduojamus organizacijos strateginio plano punktus:

Remiantis pateiktais strateginio plano punktais, galima analizuoti ir vertinti Utenos „Saulės“ gimnazijos strateginio plano punktus:

Utenos „Saulės“ gimnazijos didžioji dalis strateginio plano punktų sutampa su rekomenduojamais, tačiau pirmas iš pastebimų klaidinančių dalykų yra punktų išdėstymas. Sąrašą derėtų pradėti punktais apie organizacijos misiją, viziją ir tikslą, kadangi jais remiantis yra sudaromas planas. Šie trys punktai nurodo, kokių tikslų vedama organizacija veikia, ko ji siekia ir kokius pokyčius ketina įgyvendinti ateityje. Organizacija be vizijos ir misijos praktiškai negali turėti efektyvaus ir naudingo plano. Prie organizacijos tikslų galima pridėti ir punktą „Programos“, kuris išdėsto kaip, kokiomis priemonėmis bus siekiama realizuoti ir įgyvendinti organizacijos strateginius tikslus. Vėliau turėtų sekti aplinkos ir išteklių analizė, į kurią įeina organizacijos išorinės ir vidinės aplinkos analizės (SSGG ir PEST analizės), finansinių ir žmogiškųjų išteklių panaudojimo vertinimas. Paskutiniai punktai organizacijos strateginiame plane – tai plano veiklos stebėsena ir strategijos parinkimas, įgyvendinimas, kuris Utenos „Saulės“ gimnazijos strateginiame plane paminėtas pirmojoje pozicijoje.

  • Microsoft Word 941 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (3254 žodžiai)
  • Kolegija
  • Brigita
  • Strateginio plano analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Strateginio plano analizė. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/strateginio-plano-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 10:41
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo