Strateginio plavimo kursinis


Įvadas. Strateginis planavimas. Strateginio planavimo sąvoka ir bendrieji bruožai. Strateginio valdymo ir planavimo tikslai bei modeliai. Planavimas, sprendimų priėmimas bei struktūra ir etapai. Literatūros sąrašas.


Problematika. Galima pastebėti, kad įmonėse priimamai neapglvoti sprendimai. Taip nutinka dėl to, kad vadovai dažnai priima netinkamą sprendimą dėl žinių trūkumo. Tam reikia žinoti ir išmanyti strateginį valdymą bei planavimą.

Darbo objektas – strateginis valdymas organizacijoje.

Darbo tikslas – atskleisti strateginio valdymo teorijos esmę, reikšmę.

Darbo uždavinys – Teoriškai išanalizuoti planavimą ir strateginį planavimą.

Strateginio planavimo procesas organizacijos padaliniams sudaro sąlygas koordinuoti veiksmus siekiant ilgalaikių tikslų.

Strateginio planavimo metodologija skatina vadovus aprėpti platesnį problemų lauką ir numatyti perspektyvas. (Damašienė V., 2002, 63 p. )

veiklos pobūdžio (produkcijos, paslaugų ir idėjų );

Iš daugelio strateginio valdymo tikslų penki yra svarbiausi:

Strategija neturėtų būti siejama su kalendoriniu periodu, investicijų dydžiu ar numatomų pokyčių kardinalumu. Kai kuriais atvejais neįmanoma numatyti ateities toliau negu pora metų į priekį, kai kada esminiai pokyčiai organizacijos gyvenime įvykdomi su mažomis investicijomis arba visai be jų, kai kuriais atvejais net ir pakankamai ilgai perspektyvai tam tikroje veiklos srityje numatoma tik išsilaikyti, kitais - palengva plėstis ar atvirkščiai - trauktis iš veiklos. Nepaisant visų šių galimų niuansų, aiškios nuostatos apie kuo tolesnę ateities perspektyvą yra būtinos kaip aiškūs organizacijos veiklos orientyrai, pagal kuriuos turi būti tikrinami visi sprendimai. Siekiant bet kokio bendro tikslo, pirmiausia reikia suplanuoti būtinus veiksmus - numatyti jų seką ir derinimą. Žinant, ką daryti, reikia suorganizuoti - sukurti žmonių ir materialių bei nematerialių darbo elementų sistemą numatytiems veiksmams atlikti. (Butkus F.S., 2003, 19 p. ) Pasirenkant organizacijos strategiją yra naudinga žinoti organizacijų teoretikų sukurtus modelius. Sukurti keturi modeliai:

Taigi starteginio valdymo ir planavimo tikslai yra urodyti strateginę krytptį, sudaryti objektyvų veiklos kontrolės ir analizės pagrindą, prisitaikyti prie aplinkos ir pokyčių ,nustatyti išteklių prioritetus Tradicinė strateginio planavimo proceso logika apima tokius elementus: tikslai, strategija ištekliai. Tie elementai remiasi prielaidomis apie išorės aplinką ir organizacijos valdymą. Valdymą galima organizuoti taip, kad būtų garantuotas jos adaptavimasis prie išorės aplinkos.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1763 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabrielė
  • Strateginio plavimo kursinis
    10 - 6 balsai (-ų)
Strateginio plavimo kursinis. (2016 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/strateginio-plavimo-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:46
×