Strateginio valdymo elementų struktūra


Įvadas. Strateginio valdymo samprata ir kilmė. Strateginio valdymo etapai. Strateginio valdymo modeliai. Strateginio valdymo pagrindiniai etapai. Strateginio valdymo tipai. Strateginio valdymo metodologijos. Nustatytinė metodologija. Plėtotinė metodologija. Strateginio valdymo skirtumai lyginant privatų sektorių su viešoju sektoriumi. Strateginio valdymo nauda. Išvados. Literatūros sąrašas.

Mano darbo tikslas: Išanalizuoti strateginio valdymo elementų struktūra.

Strateginio valdymo modelį sukūrė David (2009). Šis modelis puikiai padeda analizuoti ir suvokti starteginio valdymo procesą. Jis negarantuoja įmonei sėkmės, bet rodo aiškų ir praktinį strategijų formulavimo, įgyvendinimo ir įvertinimo būdą.

Dabar aprašysiu ir pateiksiu 3 strateginio valdymo stadijas: strategijos formulavimą, strategijos įgyvendinimą ir strategijos įvertinimą. Visi 3 apibrėžimai buvo paimti iš R. Korsakienė, V. Grybaitė. Strateginis organizacijų valdymas. Vilnius 2012.

Pirma strategijos valdymo stadija, tai strategijos formulavimas, kuris apima vizijos ir misijos kūrimą, organizacijos išorinių galimybių ir grėsmių, vidinių organizacijos silpnybių ir stiprybių nustatymą, ilgalaikių tikslų nustatymą, alternatyvių strategijų kūrimą ir atitinkamos strategijos, kuri bus įgyvendinama, parinkimą. Į strategijos formulavimą įeina tokie sprendiniai kaip, kokį verslą pradėti, kokioje rinkoje jį plėtoti, ar tarptautinė ar tik vietinė rinka, kaip spręsti neribotų išteklių problemą, kokios šiuolaikinės technologijos padės siekti našumo ir efektyvumo. Taip pat labai svarbu apgalvoti kaip bus siekiama ilgalaikio konkurencinio pranašumo. Tokie starteginiai sprendimai turės ilgalaikį poveikį organizacijai.

Vizijos ir misijos kūrimas ir jų tiklai:

Antra strategijos valdymo stadija, tai strategijos įgyvendinimas. Šiame etape iškeliami metiniai tikslai, nustatoma priemonių politika, parengiamos užduotys vykdytojams, motyvuojami darbuotojai, paskirstomi ištikliai. Startegijos įgyvendinimas apima kultūros, efektyvios organizacijos struktūros sukūrimą, biudžeto sudarymą,informacinių sistemų sukūrimą ir panaudojimą. Startegijos įgyvendinimas dažnai vadinamas veiksmų stadija. Tai sudėtingiausias strateginio valdymo etapas. Norint, kad suformuluota strategija veiktų ir atneštų pelno reikia ne tik vadovo pastangų, bet ir visų darbuotojų. Kikevienas organizacijos narys turi atsakyti į pagrindinius klausimus: Ką mes turime daryti, kad prisidėtume prie organizacijos strategijos įgyvendinimo? Kaip geriau mes galime atlikti savo darbą?

Galima teigti, kad strategijos, kurios efektyviai įtakotų firmos veiksmus formulavimas yra ir menas, kurį turi įvaldyti vadovas, ir procesas, kurį gerai valdoma firma turi įgyvendinti.

Trečia srategijos valdymo stadija, tai strategijos įvertinimas. Jis yra paskutinis strateginio valdymo etapas leidžia tiksliai nurodyti ankščiau įgyvendintų strateginių planų trūkumus, silpnąsias vietas ir paskatinti iš naujo pradėti procesus. Vadovams būtina žinoti, kada tam tikra pasirinkta strategija neveikia gerai. Visos strategijos gali būti modifikuojamos ateityje, keičiantis vidiniams ir išoriniams veiksniams. Pagrindiniai strategijos įvertinimo veiksmai yra peržiūrėti ir patikrinti vidinius ir išorinius veiksnius, kurie yra strategijos pagrindas, įvertinti vykdymą, imtis korekcinių veiksmų.

Taigi, strategijos valdymas yra rizikingas, nes jeigu organizacija sėkmingai vykdo savo veiklą šiandien tai nereiškia, kad jai taip pat seksis ir rytoj. Todėl būtina įvertinti naudojamą strategiją ir išanalizuoti jos trūkumus bei teikiamą naudą.

Dabar aprašysiu apie kiekvieną klasę plačiau.

Derybomis pagrįstos strategijos teorijos remiasi prielaida, kad rengiant ir įgyvendinant strategiją svarbų vaidmenį vaidina koalicijos ir grupės, kurių interesai sutampa su įmonės interesais arba jiems prieštarauja.

  • Microsoft Word 152 KB
  • 2015 m.
  • 18 puslapių (2803 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ivona
  • Strateginio valdymo elementų struktūra
    7 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Strateginio valdymo elementų struktūra. (2015 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/strateginio-valdymo-elementu-struktura.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 11:18
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo