Strateginis planavimas įmonėje


Įvadas. Strategijos ir strateginio planavimo samprata. Strateginio planavimo funkcijos, esmė ir nauda. Strateginio planavimo problemos ir jų sprendimo rekomendacijos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo tikslas – išanalizuoti strateginio valdymo naudą organizacijose.

Darbo uždaviniai:

Apžvelgti strategijos ir strateginio planavimo sampratą, funkcijas, esmę ir naudą.

Literatūros šaltinių apžvalga. Rašant darbą buvo nagrinėjama informacija apie strateginį planavimą. Darbe remtasi informacijos šaltiniais, kuriuose pateikta bendra informacija apie strateginį planavimą organizacijose – moksliniai straipsniai, teorinė medžiaga. Darbe remtasi citatomis, straipsnių medžiaga, valstybiniu turizmo departamentu.

Darbo metodai: rašant darbą buvo taikoma teorinės dalies analizė, duomenų ieškojimas, sisteminimas ir apibendrinimas.

Darbo struktūra: įvadinė darbo dalis, analizė ir išvados.

Strateginio planavimo ribose ryškios keturios valdymo veiklos rūšys:

Finansinis planas (biudžetas). Tai organizacijos išteklių paskirstymo metodas, išreikštas kiekybine (skaičių) forma, tai yra pinigais. Biudžeto sudarymo procesą apima keturi etapai:

Institucijose (organizacijose) būtina atsisakyti daugybės planų derinimo ir koregavimo procedūrų kiekviename valdymo lygyje, nes tai veda prie to, kad sprendimai priimami pasenusioje duomenų bazėje. Informacijos judėjimas valdymo hierarchijos laipteliais turi ne tik atitikti išorinės aplinkos pokyčių greitį, bet ir pralenkti jį.

Iškylančių uždavinių sprendimui galima taikyti tiek tyrinėjamo, tiek ir normatyvinio planavimo metodus. Tik abiejų planavimo būdų derinimas užtikrina kompleksinį priėjimą, įvertinantį galimas valdymo sprendimų pasekmes. Tai sudaro svarbų pranašumą, leidžiantį, formuojant strategiją, ne pasyviai stebėti įvykius, o aktyviai formuoti norimą įvykių raidą.

Diskretinis planavimo charakteris (paprastai metinio ciklo režimas) jau nebeatitinka ekonomikos procesų specifikos. Todėl vienu iš svarbiausių reikalavimų yra galimybė valdymo sprendimus priimti realiame laike. Tam galimybes visų pirma sudaro informacinės technologijos. Orientacija į praeities realijas kliudo rasti pokyčiams adekvačius atsakymus. Būtina pasiruošti labiausiai netikėtiems įvykiams, todėl išskirtinę reikšmę įgauna greita vadovų reakcija į juos.

Dažna strateginio planavimo nesėkmių priežastis – nepakankamas vadovų dėmesys. Iškylančių uždavinių sprendimui galima taikyti tiek tyrinėjamo, tiek ir normatyvinio planavimo metodus. Tik abiejų planavimo būdų derinimas užtikrina kompleksinį priėjimą, įvertinantį galimas valdymo sprendimų pasekmes. Tai sudaro svarbų pranašumą, leidžiantį, formuojant strategiją, ne pasyviai stebėti įvykius, o aktyviai formuoti norimą įvykių raidą.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2903 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inesa
  • Strateginis planavimas įmonėje
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Strateginis planavimas įmonėje. (2015 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/strateginis-planavimas-imoneje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 06:16
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo