Strateginis planavimas Lietuvoje


Institucijų strateginis planavimas referatas. Kursinis darbas strateginis planavimas.

Įvadas. Strateginis planavimas. Strateginio planavimo sistema. Strateginio planavimo etapai. Strateginio planavimo esmė ir nauda. Analizė stadijos. Veiklos stadijos. Strateginio planavimo problemos ir jų sprendimo rekomendacijos. Išvados. Literatūra.

Darbo objektas – strateginis planavimas. Jo įgyvendinimas Lietuvoje.

Darbo tikslas - pagrįsti strateginio planavimo reikšmę Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:

1.Išaiškinti strategijos ir strateginio planavimo sampratą.

2.Apibrėžti strateginio planavimo esmę ir naudą.

3.Atskleisti strateginio planavimo problemas ir jų sprendimo rekomendacijas.

Išsiaiškinus strateginio planavimo esmę bei taikymą institucijoje (organizacijoje), galima teigti:

1.Strategijos kaip proceso samprata apima institucijos (organizacijos) vizijos ir ateities uždavinių apibrėžimą, dabartinės situacijos įvertinimą, strateginių alternatyvų pasirinkimą, veiklos plano parengimą bei jo įgyvendinimą.

2.Strateginis planas – tai veiksmų generalinė programa, nurodanti prioritetus ir išteklius globaliniams tikslams pasiekti.

3.Strateginis planavimas yra kruopštus ir sistemingas pasiruošimas ateičiai.

4.Strateginis valdymas susijęs su institucijos (organizacijos) strateginiu planavimu. Bendriausia prasme planavimas yra valdymo ciklo funkcija. Ją įgyvendinant apibrėžiami institucijos (organizacijos) tikslai ir nustatomi veiksmai bei priemonės tiems tikslams įgyvendinti.

5.Planavimas yra svarbiausia valdymo funkcija. Tik parengus planą atsiranda galimybė parinkti vykdytojus, sudaryti struktūrą, perduoti funkcijas ir paskirstyti užduotis, motyvuoti vykdytojus ir jiems vadovauti, užtikrinti komunikaciją tarp vykdytojų, vertinti jų darbo kokybę.

6.Lietuvos vyriausybė skiria didelį dėmesį strateginio planavimo tobulinimui Lietuvoje.

7. Strateginis planavimas yra neišvengiamas siekiant efektyviai įgyvendinti įvairių sričių reformas ir spręsti sudėtingas problemas.

8.Strategiškai planuojant, svarbiausia tai, kad institucijos (organizacijos) ištekliai ir veikla planuojama taip, kad būtų pasiektas konkretus rezultatas per tam tikrą laikotarpį.

9.Pagrindinė priežastis, trukdanti efektyviai vykdyti strateginį planavimą institucijoje (organizacijoje), yra šios aplinkos neapibrėžtumas.

10.Antroji priežastis, trukdanti efektyviai vykdyti strateginį planavimą institucijose (organizacijose), yra nepakankama darbuotojų kompetencija strateginio planavimo srityje.

11.Trečioji priežastis, apribojanti strateginio planavimo galimybes, yra didelės išlaidos, reikalingos planavimui vykdyti.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 447 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (3460 žodžiai)
  • Universitetas
  • Strateginis planavimas Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Strateginis planavimas Lietuvoje. (2012 m. Rugpjūčio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/strateginis-planavimas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 15:09
×