Strateginis planavimas referatas (2)


Strateginis planavimas. Sąvoka ir bendrieji bruožai. Strateginio valdymo tikslai ir savybės. Strateginio planavimo procesas. Strateginio planavimo modeliai. Verslo planavimas. Struktūra ir etapai. Valdymo teorijos metodai. Sprendimo priėmimo procesas. Sprendimų priėmimas. Problemų nustatymas. Problemų sprendimo būdai. Sprendimų įgyvendimimo etapai praktijoje ir jų pritaikymas.

Strateginis planavimas susiformavo šeštajame ir septintajame XX a. dešimtmečiuose. Strateginis planavimas pirmiausia buvo įdiegtas Amerikos verslo organizacijose, o vėliau paplito visose Vakarų šalyse ir Japonijoje. Tai gana sudėtingas soicialinis reiškinys, glaudžiai susijęs su daugeliu svarbių rinkos ekonomikos ir visuomenės vystymosi procesų įvairiais organizacijų veiklos aspektais. Strateginis planavimas – tai struktūruota organizacijos strateginio planavimo grupės veikla, kurios tikslas – nustatyti organizacijos ilgalaikius tikslus ir pasirinkti būdus šiems tikslams pasiekti. Didžiausios įtakos strateginio planavimo virsmui turėjo populiariausia valdymo konsepcija, ekonomikos bei vadybos studijų plėtra ir ypač veikla konsultacinių organizacijų, kurios sprendė ne tik metodinius klausimus, bet vykdė kompleksinę verslo organizacijų valdymo pertvarką diegiant strateginio planavimo sistemas. Galima išskirti tris pagrindines strateginio planavimo funkcijas:

Strateginis planavimas skatina kiekvieno verslo vienetą aiškiau apibrėžti savo uždavinius ir funkcijas, realizuojant priimtus planus, sąveikaujant tarpusavyje.

Taigi strateginis valdymas glaudžiai siejasi su prognozavimu. Prognozavimą galima laikyti valdymo sudedančiąja dalimi. Savo ruožtu strateginį valdymą galima laikyti normatyvinio pronozavimo atsikru atveju. Ornizacijos strategiją logiškai ir struktūriškai sudaro strateginių sprendimų visuma. Kiekvienas strateginis sprendimas susijęs su trimis aspektais: kontekstu, turiniu, procesu. Strateginio valdymo kontekstas apima : išorines galimybes ir grėsmes, organizacijos silpnybes ir stiprybes, svarbiausias sėkmės veiksnius, galimas alternatyvas, alternatyvų vertinimo kriterijus, kitus patiriančius ir įtaka darnačius sprendimus.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1856 žodžiai)
  • Monika
  • Strateginis planavimas referatas (2)
    10 - 8 balsai (-ų)
Strateginis planavimas referatas (2). (2015 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/strateginis-planavimas-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 12:12
×