Strateginis planavimas


Įvadas. Strateginės kontrolės samprata. Kontrolės principai. Veiklos auditas kaip strateginės kontrolės būdas. Kontrolės matrica. Stebėsena ir kontrolė. Išvados:. Informacijos šaltinių sąrašas:.

Kontrolės matrica- tai paprasčiausias programinio valdymo strateginės kontrolės metodas, leidžiantis apie galimas problemas sužinoti gana anksti ir imtis atitinkamų veiksmų, kol nepadaryta didelė žala.

Ką reikia kontroliuoti: elementai. Norint gauti informaciją apie keturis pagrindinius kontrolei svarbius veiksnius - laiką, išteklius, kokybę ir veiklos apimtį - pirmiausia reikėtų analizuoti programos tikslus ir veiksmų planą. Susitelkti ties keliomis svarbiausiomis problemomis yra svarbiau nei užsiimti daugeliu nereikšmingų klausimų.

Kas svarbaus gali nepavykti? Nustatomos tos problemos, kurios yra labiausiai tikėtinos ir kurios glaudžiai susijusios su programos sėkme.

Ką jūs darysite? Kai jau žinoma, kokių problem tikriausiai iškils, reikia nuspręsti, kokių koreguojamųjų veiksmų imtis ir kada.

veiklos stebėseną remiantis standartais ir rodikliais, nustatant pažangą ir nukrypimus nuo standartų;

koreguojamuosius veiksmus stengiantis užtikrinti, kad bus pasiekti numatyti tikslai ir rezultatai.

Veiklos stebėsena. Stebėsenai būdingas nuolatinis grįžtamasis ryšys, kuris turi būti: tiek pagiriamasis, tiek kritiškas; aprašomojo, o ne vertinamojo pobūdžio; tikslus, o ne miglotas; numatantis veiksmus, kuriuos būtų galima keisti.

Koreguojamieji veiksmai. Kontrolė, kaip valdymo funkcija, reikalinga tik todėl, kad būtų galima imtis koreguojamųjų veiksmų ir taip įgyvendinti tikslus. Galima rinktis vieną iš trijų koreguojamųjų veiksmų:

Šiuo metu atsiliekama nedaug, o įsikišti, jeigu iš tikrųjų to reikės, bus galima vėliau;

Keičiant standartus svarbu neišprovokuoti žmonių nepasitenkinimo tiek dėl naujų, tiek dėl senų standartų, neskatinti žmonių ateityje ignoruoti nustatomus standartus, neatimti iš žmonių akstino, kuriuo buvo pagrįsti seni, nor sir nepasiekiami standartai, įtemptai dirbusių žmonių neversti galvoti, kad jie veltui stengėsi, nesužadinti žmonių nevisavertiškumo kompleksų.

Keičiant standartus svarbu neišprovokuoti žmonių nepasitenkinimo, nesužadinti žmonių nevisavertiškumo kompleksų.

  • Marketingas Namų darbas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (1882 žodžiai)
  • Rasa
  • Strateginis planavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Strateginis planavimas. (2013 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/strateginis-planavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:14
×