Strateginis valdymas ir verslo analizė


Įvadas. Strateginis valdymas ir situacija Lietuvoje. Verslo analizė. Išvada. Literatūra.


Referatas tai savarankiškos formos studijų darbas ,skirtas trumpai problemos analizei. Referate pateikiami su numatyta tema susiję konkretūs įvykiai ir faktai; atskleidžiama, ką yra nustatę mokslininkai bei jų tyrimų rezultatai; Rašant referatą nurodyta tema reikia mokėti pritaikyti strateginį valdymą, kas reikštų kad reikia mokėti planuoti, organizuoti, vadovauti ir kontroliuoti. Apibudinti konkrečius atvejus, mokėti palyginti, pasverti ir mąstyti analitiškai. Atlikti teorine verslo analizę, pateikti procesus ir eigą, taikyti pažangius valdymo ir analizavimo metodus ir priemones. Atskleisti temą ir jos svarbą.

Darbo metodai: mokslinės teorinės literatūros ir kitų informacijos šaltinių analizė.

Strateginis valdymas - tai valdymo forma, kurios pagrindais ir taisyklėmis remiantis yra vadovaujamasi valdant socialinėms grupėms, žmonėms, organizacijomis, įmonėms, įstaigoms ir kitiems subjektamas. Remiantis turimais šaltiniais, manoma jog strateginio valdymo mokslo praktika yra labai sena ir istoriniuose archyvuose saugomi dokumentai egzistuoja jau apie keletą tūkstančių metų, nors ir pats aktyviausias laikotarpis, kuomet buvo pradėta naudotis strateginio valdymo pagrindais, buvo 1950 – 1960 metai. Manoma, kad to pradininkai buvo Peter Drucker, Philip Selznick, Alfred Chandler, Igor Ansoff ir Bruce Henderson. Tikslaus strateginio valdymo apibrėžimo nėra. Kiekvienas strateginio valdymo knygos, mokslinio darbo ar straipsnio autorius tai apibūdina savaip. Tiksliausias apibūdinimas, kas yra strateginis valdymas – nuolatinis situacijos valdymas, planavimas, organizavimas ir kontrolė. Tokiais pagrindais remiantis organizacijos ima prisitaikyti prie infrastrūktūros pokyčių ir efektyviai išnaudoją savo potencialą. Strateginio valdymo tikslas yra rasti pati tinkamiausią būdą, kuris padės organizacijai pasiekti savo metinių rezultatų ir didinti organizacijos vertę. Strateginis valdymas padeda organizacijai siekti savo tikslų pačių trumpiausių ir efektyviausių kelių su mažiausiomis sanaudomis. Norinti pasiekti gerus veiklos rezultatus ir nuolat juos tobulinti būtina naudotis strateginių valdymų. Kaip praktika rodo daugelis Lietuvos įmonių vadovų jau puikiai naudoja ir supranta strateginio valdymo svarbą ilgalaikei savo veiklos sėkmei. Vadovai komunikuoja apie sėkmingas strateginio valdymo planavimo sesijas, laiku identifikuotas problemas ir padidėjusį įmonės darbuotojų susidomėjimą veikti kryptingai siekiant plėsti verslą. Kita vertus, Lietuvoje vis dar yra įmonių, kuriose veiklos planavimas apsiriboja tik metinio biudžeto sudarymu ir aiškios verslo strategijos nebuvimu. Kiekvienai įmonei tinka tik jai parengtas unikalus strateginis valdymas ir kai įmonė suranda sau tinkamą planą, tik taip ji pasiekia efektyviausių rezultatų.

Strateginio valdymo funkcijos. Pagrindinės strateginio valdymo funkcijos ir metodai yra svarbi veiklos kriptys siekiant funkcionuoti rinkos sąlygomis. Strateginis valdymas reiškia, kad visuose srityse darbai bus atlikti laiku ir auksčiausios kokybės. Pagrindiniai strateginio valdymo metodai yra palyginimai, analizės, sintezės, matematiniai skaičiavimai. Visų šių atliktų veiksmų tikslas yra duoti aiškų supratimą apie įvairių teisinių formų, įvairiaus didžio organizacijų efektyvų valdymą. Pateiksime kelių skirtingų autorių siūlomus apibrėžimus apie strateginio valdymo funkcijas.

  • Microsoft Word 212 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3129 žodžiai)
  • Kolegija
  • Anonimas1997
  • Strateginis valdymas ir verslo analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Strateginis valdymas ir verslo analizė. (2020 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/strateginis-valdymas-ir-verslo-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 07 d. 10:12
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo