Strateginis valdymas skaidrės


Strateginis valdymas. Tikslas suvokti strateginio valdymo reikšmę ir procesą, gebėti kurti strateginio valdymo sistemą organizacijoje. Strateginio valdymo, strateginio planavimo ir strategijos samprata. Strateginis planavimas. Strateginis vadovavimas ir strateginė mąstysena. Strateginio valdymo metodologijų ypatumai organizuojant strategijos rengimą. Strateginio valdymo procesas ir procedūros. Išorinės aplinkos veiksnių įvertinimas. Esminės įmonės vystymo ir įsitvirtinimo konkurencinėje rinkoje strateginės alternatyvos gali būti. Bostono CG metodika. Verslo vienetų strategijų numatymas pagal “General Electric” metodiką. Verslo vieneto konkurencinis statusas (x ašis). SWOT (SSGG) analizės apibendrinimas. Pokyčių sukeliamos problemos. Įmonės strategijų hierarchija.

Tikslas: suvokti strateginio valdymo reikšmę ir procesą, gebėti kurti strateginio valdymo sistemą organizacijoje.

UŽDAVINIAI: Suvokti strateginio valdymo, strateginio planavimo ir strategijos sampratą. Žinoti strateginiams vadovams būtinas kompetencijas ir strateginio mąstymo taisykles. Įvertinti strateginio valdymo metodologijų taikymo galimybes. Organizuoti strateginio valdymo procesą ir vykdyti procedūras.

STRATEGINIO VALDYMO STADIJOS: 1. Strateginės analizės stadija – tai dabartinių ir perspektyvinių išorinės aplinkos veiksnių ir vidinių išteklių analizė. Analizės uždaviniai: Išryškinti aplinkos galimybes ir grėsmes; Atskleisti išteklių stiprybes ir silpnybes. Analizės metodikos: pagrindinė - SWOT (SSGG) analizė, papildomos – PEST, 5 jėgų analizės.

Strategijos rengimo stadija: Strateginių alternatyvų analizė; Strateginiai sprendimai; Strategijos įforminimas: Vizija; Misija; Strateginiai tikslai.

Strategijos įgyvendinimo stadija: Programų ir veiklos planų parengimas: Užduočių sukonkretinimas, Atsakingų vykdytojų numatymas, Terminų numatymas, Išteklių numatymas. Strateginių pokyčių stebėsena ir kontrolė: Monitoringas, Kontrolės procedūros.

Strategijos samprata Strategija (siaurąja prasme) – tai veiksmas, kurį siūlo ir atlieka strateginio plano kūrėjai ir įgyvendintojai tam, kad pasiektų vieną ar kelis strateginius tikslus.

Strategija (plačiąja prasme) – strategijų siaurąja prasme kompleksas (žmonių išteklių strategija, finansų strategija, nacionalinės ekonomikos strategija ir t.t). Pvz., nacionalinės ekonomikos strategija – tai šalies ūkio plėtros svarbiausių tikslų perspektyvoje ir veiksmų priemonių bei valstybės politikos tiems tikslams pasiekti visuma, kuri leidžia padidinti nacionalinį konkurencingumą, efektyviau panaudoti turimus šalies išteklius ir savalaikiai adaptuotis prie aplinkos pokyčių.

  • MS PowerPoint 48 KB
  • 2016 m.
  • 83 puslapiai (2424 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • Strateginis valdymas skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Strateginis valdymas skaidrės. (2014 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/strateginis-valdymas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:31
×