Strateginių pokyčių valdymas


Strateginių pokyčių valdymas. Strateginių pokyčių samprata. Strateginių pokyčių valdymas. Strateginių pokyčių valdymo modeliai ir teorijos. Nustatytiniai strateginių pokyčių valdymo modeliai ir teorijos. Plėtotinės strateginių pokyčių valdymo teorijos. Strateginių pokyčių valdymo programa. Pasipriešinimas pokyčiams. Strateginių pakeitimų atlikimo taktika. Taktikų rūšys. Naudota literatūra.


Organizaciniai pokyčiai – tai tokie pokyčiai, kurie vyksta nuolat ir yra įprasti organizacijoje (pvz. darbuotojų kaita, pagaminto produkto kiekio didėjimas). Jie gali būti greiti arba lėti. Jie dažniausiai nėra giluminiai.

Iv. strateginių pokyčių valdymo modeliai ir teorijos.

Nustatytiniai modeliai laiko , kad strateginiai pokyčiai vyksta strategijos įgyvendinimo stadijoje ir yra iš anksto suplanuoti. Pagrindiniai modeliai: Kanter’o Lewin’o.

Plėtotiniai modeliai laiko, kad strateginiai pokyčiai vyksta nuolat ir strategijos formavimo procese ir jos įgyvendinimo stadijoje. Pagrindinės teorijos: Mokymosi teorija Strateginių pokyčių penkių sėkmės veiksnių teorija.

Nustatytiniai strateginių pokyčių valdymo modeliai ir teorijos.

Kanter’o modelis skiria 3 strateginių pokyčių valdymo proceso pakopas ir su tomis pakopomis susijusias žmonių kategorijas. Modelio trūkumas – išskiria pakopas, bet nenurodo kaip įgyvendinti strateginius pokyčius.

Toliau įgyvendinant strategiją gali atsirasti politinių galių persiskirstymas, privilegijų, įgaliojimų netekimas ar gavimas, kuo yra susirūpinusi žmonių grupė – pokyčių recipientai.

Dabartinio požiū- rio atšildymas (skleisti informa- ciją, kad sena veikla negera).

Perėjimas į kitą lygmenį (ieškoma būdų ir sprendimų kaip pereiti į kitą lygmenį).

Naujo lygmens užšaldymas (pro- paguojama, kad nauja strategija gera).

Strateginių pokyčių programa - startinis strateginių pokyčių valdymo taškas Strateginių pokyčių programos dažniausiai rengiamos tam tikroms pagrindinėms užduotims įgyvendinti. Rengiant strateginių pokyčių programą reikia atsakyti į keturis pagrindinius klausimus:.

  • Vadyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 847 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (695 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Strateginių pokyčių valdymas
    10 - 8 balsai (-ų)
Strateginių pokyčių valdymas. (2016 m. Birželio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/strateginiu-pokyciu-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:38
×