Stresas darbe – daugelio sveikatos sutrikimų priežastis


Įvadas. Streso darbe priežastis. Streso darbe poveikis. Streso darbe įvertinimo metodai. Streso darbe gydymas. Streso darbe prevencinės priemonės. Literatūra.

Šiuolaikiniame pasaulyje daugelis žmonių neretai patiria steresą, todėl daug kas tvirtina, kad stresas yra neatskiriama, natūrali kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Stresas yra aktuali problema visose gyvenimo srityse.

Biologijoje ir medicinoje stresas suprantamas kaip bendra adaptacinio proceso schema organizme, išsivystanti veikiant įvairiems dirgikliams. Kitaip sakant, tai žmogaus fiziologinės ir psichinės įtampos būsena, kuria sukelia įvairūs aplinkos veiksniai – steresoriai.

Stresas negali būti labai objektyviai apibrėžtas: tik pagal tai, kaip mes jį priimame ir suvokiame, nustatomas streso stiprumas.

Stresas darbe – tai darbuotojo reakcija į nepalankios darbo aplinkos sąlygų, darbo reikalavimų, darbo organizavimo, darbo turinio, darbuotojų tarpusavio santykių ir santykių su darbdaviu (vadovu) psichosocialinius veiksnius.

Šiame darbe analizuojame streso darbe priežastį, poveikį, gydymą ir prevencinės priemonės.

Stresas ištinka, kai situacija įvertinama kaip galingesnė už asmens adaptacinius išteklius. Tai labai svarbus dalykas, kuris leidžia suvokti, kodėl mes visi labai skirtingai reaguojame į tą patį įvykį.

Stresas darbe sukelia psichologinės, socialinės, somatinės ir darbo organizavimo priežastys.

Stresą darbe lemia taip pat darbo sąlygos: mikroklimatas (karštis, šaltis, drėgmė), trukšmas, dulkės, ryški šviesa, asmeniinių apsaugos priemonių dėvėjimas ir kt.

Organizmas į bet kokį stresą reaguoja vienodai: į kraują išsiskiria didelis adrenalino kiekis, mobilizuojamos cukraus atsargos, suaktyvinami galvos smegenų centrai, atsakingi už raumenų judesius, įvairių organų veiklą bei gyvybines funkcijas (medžiagų apykaitą, kvėpavimą, dauginimąsi).

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1365 žodžiai)
  • Universitetas
  • Leo
  • Stresas darbe – daugelio sveikatos sutrikimų priežastis
    10 - 8 balsai (-ų)
Stresas darbe – daugelio sveikatos sutrikimų priežastis. (2015 m. Liepos 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-darbe-daugelio-sveikatos-sutrikimu-priezastis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:42
×