Stresas darbe ir jo ryšys su sveikata


Įvadas. Stresas darbe ir sveikata. 4. Stresas darbe. Stresą darbe sukeliančios alinkybės. Konfliktai darbe. Kofliktų gesinimo strategijos. Baimė prarasti darbą. Tai, ką darote, darykite gerai. Ženkite koja kojon su naujausiomis technologijomis. Būkite matomi. Elkitės pozityviai. Būkite lankstūs. Būkite pasiruošę ieškoti kito darbo. Laiko terminai, iki kada turi būti atliktos pavestos užduotys. Patarimai kaip susidoroti su stresu gavus terminuotas Užduotis. Papildomi būdai sumažinti stresą. Mankšta. Muzika. Mityba. Kokia yra streso kaina darbo vietoje?. 9. Finansinė. 9. Psicholginė. Fizinė. Elgsenos. Išsekimas. Skirtumas tarp streso ir išsekimo. Kaip išvengti darbinio išsekimo. Išvados. Informaciniai šaltiniai.


Konfliktai gali kilti kai darbai paskiriami neaiškiai ir nesuprantamai, t.y. kai manome jog mums buvo pavesta atlikti užduotis, kuri buvo pavesta atlikti kam nors kitam.

Konfliktai gali kilti organizacijos grupėje arba komandoje sudarytoje iš asmenybių, kurių kiekvienai būdingi saviti bruožai, gebėjimai, keistybės ir darbiniai įpročiai. Grupės nariai gali nesutikti dėl to, kaip turi būti atliekamas darbas, arba būti priešiškai nusiteikę.

Konfliktus gali paskatinti technologijų pasikeitimai, ginčai su profesinėmis sąjungomis, nauji įstatymai arba vyriausybės veiksmai, kurie turi įtakos įmonei [4].

Pasistenkite į situaciją pažvelgti kito žmogaus akimis. Kaip jis mato šį reikalą? Kuo jo supratimas skiriasi nuo manojo?

Kalbėdami su konfliktuojančiu žmogumi vartokite posakius su įvardžiais „aš“ ir „mes“, o ne „tu“.

Pasikalbėkite su kuo nors, kuo pasitikite[1].

Baimė netekti darbo tikriausiai yra viena rimčiausių nerimo priežasčių. Nėra jokios garantijos, kad mes niekada neprarasime savo darbo vietos. Pablogėjus ekonominėms sąlygoms net patys geriausi ir lojaliausi žmonės gali netekti darbo. Ką galime oadaryti, kad būtume tie darbuotojai, kuriuos darbdavys pasiliktų, vietoje mųsų atleisdami kitus? Mūsų šansai išlikti gali padidėti, jei imsimės toliau išvardintų veiksmų.

Pirmasis reikalavimas būtų gebėti veikti efektyviai. Jei nedirbsime gerai, mūsų planai išlikti gali žlugti. Turime pasistengti kuo geriau įsigilinti į darbą, taip pat į kitus darbus atliekamus mūsų skyriuje, bei perprasti tikslus, kurių, kaip tikisi kompanija, mes sieksime. Taip pat privalome mokėti dalytis patarimais, kaikp savo atliekamą darbą pagerinti. Be to, mes turime ir savo vadovaujamiems žmonėms nustatyti aukštus standartus bei dirbti taip, kad jų būtų laikomasi.

Dinamiškame pasaulyje, kuriame gyvename, dalykai nuolat keičiasi. Techninį ir profesinį darbą atliekantys specialistai neišvengiamai susiduria su naujovėmis, tačiau ir kitų profesijų darbuotojai darbinėje sferoje turi neatsilikti nuo naujovių.

Kad galėtumėme tapti matomi, turime pasistengti, jog apie mus žinotų ne tik mūsų tiesioginiai, bet ir kitų skyrių vadovai. Vienas iš būdų tapti matomiems – kalbėti susirinkimų metu. Daugelis žmonių lieka nematomi, nes jie nenori būti aktyvūs per susirinkimus ir savo idėjas palieka sau. Kitas būdas yra savanoriškai prisiimti užduotis, - tai leidžia mums turėti reikalų su kitais vadovais, kadangi įgyvendinant projektus reikia sąveikauti su kitais skyriais.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 182 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2202 žodžiai)
  • Paulllius
  • Stresas darbe ir jo ryšys su sveikata
    10 - 3 balsai (-ų)
Stresas darbe ir jo ryšys su sveikata. (2016 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-darbe-ir-jo-rysys-su-sveikata.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:58
×