Stresas darbe - viešosios politikos analizė


Psichologiniai depresijos simptomai. Prislėgta nuotaika ar liūdesys. Tai, kas anksčiau teikė džiaugsmą ir malonumą, dabar Jūsų nebegali pradžiuginti. Intensyvus nevilties ir bejėgiškumo išgyvenimas. Neigiamos mintys ir žema savivertė. Verksmingumas. Kaltė. Nerimas ir susirūpinimas. Pyktis, irzlumas. Sunku priimti sprendimus ir susikaupti. Mintys apie mirtį, savižudybę ar savęs žalojimą. Fiziniai simptomai. Nuolatinis nuovargis ir energijos trūkumas. Judate ir kalbate lėčiau nei įprastai. Pasikeitė Jūsų apetitas ir/ar svoris. Sunkiai paaiškinami skausmai, kuriems gydytojai negali rasti priežasčių. Praradote seksualinį potraukį arba/ir nebegalite susijaudinti ir patirti orgazmo intymių santykių metu. Pasikeitė Jūsų menstruacijų ciklas. Miego sutrikimai. Socialiniai simptomai. Nesusitvarkote su darbais taip, kaip anksčiau. Vengiate susitikimų su draugais ir vietų, kuriose būtų žmonių ir tektų bendrauti. Atsiranda sunkumų namuose ir šeimyniniame gyvenime.


Žemiau pateiksiu depresijų klasifikaciją pagal vyraujančias depresijos priežastis. Depresijos skirstymas pagal vyraujančias sutrikimų priežastis:

Sergamumas depresija Lietuvoje – tai reiškinys, kuris reikalauja Lietuvos sveikatos politikos susidomėjimo ir sprendimų priėmimo mažinant sergamumą.

Ši problema žiniasklaidai yra aktuali. Apie patiriama stresą darbe yra surengta daugybė laidų, parašyta straipsnių ir išsakyta gydytojų nuomonių apie šios problemos sprendimo būdus. Žiniasklaida turi galimybę pati apibrėžti (konstruoti) problemas taip, kaip jai atrodo reikalinga, tačiau ši veikla turi ir teigiamą, ir neigiamą puses. Viena vertus, žiniasklaida turi galimybę iškelti problemas, kurias politikai gali norėti paslėpti nuo visuomenės. Kita vertus, žiniasklaida gali kelti (apibrėžti) tik tokias problemas, kurias kelti jai pačiai naudinga, ir nutylėti jai nereikalingas, bet visuomenei gal būt svarbias problemas. Kitaip tariant, žiniasklaida yra verslas (išskyrus nacionalinius transliuotojus, išlaikomus mokesčių mokėtojų), o kiekvieno verslo tikslas ir veiklos kriterijus yra pelnas, todėl žiniasklaida pirmiausia suinteresuota kalbėti apie tokias problemas, kurios labiausiai patraukia žiūrovų, klausytojų ir skaitytojų dėmesį bei neša didžiausias pajamas už reklamą.

Tyrimai atskleidė, kad kas trečias šalies darbuotojas patiria stresą. Plačioji visuomenė žino ir yra susidomėjusi šia problema. Kiekvienas visuomenės narys šią problemą sprendžia skirtingai ir įvairiai. Vieni jų skaito literatūrą apie streso įveikimo būdus ir juos pritaiko praktikoje, kiti lankosi pas gydytojus psichiatrus-psichoterapeutus. Treti lanko kursus, seminarus, kad išmoktų valdyti stresines situacijas darbe ir pagerintų gyvenimo kokybę. Pilietiškai aktyvūs žmonės jungiasi į įvairias savanoriškas organizacijas, kurios aktyviai dalyvauja ir rengia įvairias akcijas „Diena be streso“, „Jus mums svarbus“ ir pan.

Kiekvienas darbdavys įsipareigoja teisės aktais nustatyta turėti Pagal Jungtinės Karalystės HSE naudojamą metodiką – streso valdymo standartus.

Teisės aktais reglamentuojami privalomi darbdavių mokymai apie streso valdymo būdus.

Problemos identifikavimas ir apibrėžimas – tai sudėtingiausias ir svarbiausias etapas, nes nuo problemos apibrėžimo priklauso tai, kokius sprendimus (alternatyvas) nagrinėsime. Problema indefikavome ir apibrėžėme: nuolatinis stresas darbe.

Problemos sprendimo alternatyvų nustatymas. Alternatyva čia reiškia problemos sprendimo būdą.

Viena alternatyva visada yra status quo, t.y. nieko nedaryti. Galima nieko nedayrti ir tokiu būdu tęsti esamą ir galiojančią politiką. Šiuo metu pagrindinė problema yra nuolatinis stresas darbe. Nieko nedarant, t.y. paliekant status quo situacija gali blogėti. Pagrindinė priežastis – tai, kad nėra vieningos nuomonės kokių sprendimo būdų reikia imtis norint sumažinti stresą darbe.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2313 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Stresas darbe - viešosios politikos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Stresas darbe - viešosios politikos analizė. (2018 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-darbe-viesosios-politikos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 13:46
×