Stresas darbo vietoje, jo pasekmės ir įveikimo būdai


Stresas darbo vietoje , jo pasekmės ir įveikimo būdai. Darbo objektas. Darbo problema. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Teoriniai streso darbo vietoje aspektai. Pagrindinių terminų ir sąvokų apibūdinimas Stresas. Neigiamas stresorius. Teigiamas stresorius. Streso valdymas. Stresas darbe. Streso terminas gali būti išreiškiamas šiomis sampratomis. Veiksniai lemiantys stresą darbo vietoje. Universalūs veiksniai. Individualūs veiksniai. Streso , patiriamo darbo vietoje , pasekmės. Streso , patiriamo darbo vietoje , įveikimo būdai. Darbo krūvis ir darbo tempas. Darbo grafikas. Darbo vaidmenys. Profesinės perspektyvos. Socialinė aplinka. Dalyvavimas valdyme. Analitiniai streso darbo vietoje aspektai. Streso , patiriamo darbo vietoje , paplitimas. Streso , patiriamo darbo vietoje , sumažinimo būdai. Literatūros šaltiniai.

Temos aktualumas: Šiandieninėje visuomenėje vis didėjantis gyvenimo tempas, besikeičiančios darbo sąlygos ir augantys kompetencijos reikalavimai verčia žmogų nuolat suktis darbų sūkuryje. Darbingumo reikalavimai, darbo tempas ir griežti darbo terminai nuolat auga, todėl nepriklausomai nuo įmonės dydžio, daugelis žmonių kiekvieną dieną susiduria su stresinėmis situacijomis darbe. Trumpas, pozityvus stresas darbe padeda susikoncentruoti ties atliekama veikla, motyvuoja kovoti su iššūkiais, tačiau darbuotojas susidūręs su aplinkybėmis, kurias nėra tikras ar sugebės įveikti, patiria stresą. Ilgai trunkantis stresas darbo vietoje yra pavojingas darbuotojo sveikatai ir kenkia jo organizmui.

Kiekvieną dieną vykstantys pokyčiai darbo pasaulyje daro vis didesnį spaudimą darbuotojams – darbdaviai stengiasi sumažinti išlaidas, dėl to vis dažniau naudojasi užsakomosiomis paslaugomis, reikalaujama didesnio kvalifikacinio lankstumo, darbo vietoje didėja nestabilumas ir darbo krūvis, kartu padidėja ir darbuotojų patiriamas spaudimas. Šiandieninėje visuomenėje menkai derinama darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra, kas taip pat turi įtakos darbuotojo patiriamam stresui ir ilgainiui tai gali tapti blogos savijautos ar net rimtų ligų priežastimi.

Darbo objektas: Darbuotojų stresų priežastys, pasekmės ir įveikimo būdai.

Darbo problema: Darbo vietoje patiriamas stresas ir jo daroma neigiama įtaka darbuotojo sveikatai.

Hipotezė: Stresas darbo vietoje daro neigiamą įtaką darbuotojų sveikatai.

Darbo tikslas: Išsiaiškinti streso darbo vietoje veiksnius, jo pasekmes ir įveikimo būdus.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti veiksnius sukeliančius stresą darbo vietoje;

Išanalizuoti streso sukeliamas pasekmes;

Išanalizuoti streso darbo vietoje įveikimo būdus;

Atlikti mokslinės medžiagos, apie stresą darbo vietoje analizę;

Pateikti išvadas.

Daugelis žmonių su stresu susiduria kiekvieną dieną. Stresas pamažu įsivyravo bene visose gyvenimiškose veiklos srityse ir tapo kone neatsiejama gyvenimo dalimi. Dirbantys žmonės jau neįsivaizduoja darbo dienos be jaudulio, nerimo ar išgyvenimų, dėl kurių, laikui bėgant, žmogus ima jaustis išsekęs psichologiškai, o kai kuriais atvejais net ir fiziškai.

Stresorius – nepalankus veiksnys, sukeliantis žmogaus arba gyvūno įtampos būseną – stresą.

Teigiamas stresorius - tai, kas aktyvina ir motyvuoja įveikti sunkumus.

Stresas, kaip ir daugelis kitų gyvenimiškų procesų, dažniausiai atsiranda ne be priežasties. Yra daug veiksnių, lemiančių darbuotojo patiriamą stresą darbo vietoje. Šiuos veiksnius būtų galima suskirstyti į dvi grupes: universalūs ir individualūs veiksniai.

Veiksniai susiję su darbo užduotimis – labai trumpas laikas, skirtas užduočių atlikimui, didelis skirtingų užduočių kiekis vienu metu, pašaliniai veiksniai trukdantys susikoncentruoti į atliekamas užduotis.

Veiksniai susiję su darbuotojo vaidmeniu – tai tokie veiksniai, kai darbuotojo pareigos ar organizacinė struktūra yra ne iki galo apibrėžtos ir nežino kuo turėtų vadovautis.

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2629 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indrė
  • Stresas darbo vietoje, jo pasekmės ir įveikimo būdai
    9 - 1 balsai (-ų)
Stresas darbo vietoje, jo pasekmės ir įveikimo būdai. (2016 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-darbo-vietoje-jo-pasekmes-ir-iveikimo-budai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 23:17
×