Stresas ir jį lemiantys veiksniai


Stresas , jo formavimosi priežastys ir įtaka sveikatai. Stresas. Jį sukeliantys veiksniai. Streso ir stresoriaus samprata. Streso formavimosi priežastys. Streso keliama rizika sveikatai , pasireiškimo būdai. Streso valdymo būdai. Stresą padeda valdyti.


Stresas yra kūno reakcija į kenksmingas situacijas - realias ar suvokiamas. Kai jaučiate pavojų, jūsų kūne įvyksta cheminė reakcija, veikianti taip, kad nesusižeistumėte. Ši reakcija yra žinoma kaip atsakas į stresą (WebMD, 2019).

Ilgai trunkantis stresas daro didelę įtaką žmogaus sveikatai. Prasideda lėtinės ligos ir psichologinės problemos.

Taigi stresas yra terminas, kurį dauguma žmonių labai gerai daug pažįsta. Tai įtampos būsena, atsirandanti dėl sunkių aplinkybių, kurios pasireiškia kasdieniame gyvenime. Ankstyvosios stresą sukeliančios mintys suaktyvino idėją, kad stresas daro neigiamą įtaką asmens sveikatos būklei ir tokia nuomonė iš esmės tebėra plačiai gvildenama. Stresas yra sąvoka, kurią galima suskirstyti į dvi unikalias sekas: psichinę ir emocinę.

Kita streso atsiradimo priežastis gali būti spaudimas. Tai – situacija, kurioje reikalavimui žmogui viršija jo galimybes. Tokio pobūdžio stresą dažniausiai patiria didmiesčiuose gyvenantys, komercine veikla užsiimantys arba daug pareigų atliekantys žmonės. Tačiau spaudimas gali būti ne tik tokiam žmogui. Spaudimą patiria ir vaikai mokyklose dėl išsilavinimo, dėl to ką veiks ateityje, kokią specialybę įgys. Spaudimas gali atsirasti ir tarp dviejų mylimųjų. Spaudimą gali patirti daugelis žmonių, nesvarbu kokios pareigos ar kuo žmogus užsiima, tai vienodai gali sukelti stresą.

Pasak Vilmos Navardauskienės, stresas yra jausmas, išgyvenamas patiriant per didelį psichologinį arba emocinį spaudimą. Arba kaip anksčiau minėtame poskyryje, vieną iš stresą keliančių priežasčių. Spaudimas, gyvenimo pasikeitimai, konfilktai tampa stresu tuomet,kai nebegalite su juo susidoroti. Žmonės į stresą reaguoja skirtingai – situacija, sukelianti stresą vienam gali būti sudėtinga, kitą gali tiesiog motyvuoti. Jei stresinės situacijos tęsiasi kasdien, su jomis tenka susidurti nuolatos, tai gali atsiliepti sveikatai (Navardauskienė V., 2019).

Stresas yra rimta ligų atsiradimo priežastis, todėl norint turėti visavertį gyvenimą, reikia išmokti jį suvaldyti. Kadangi nesuvaldytas stress yra daugelio ligų priežastis. Taip pat ir apatijos bei depresijos atsiradimo kaltininkas, gyvybinės, egzistencinės energijos praradimo priežastis, tačiau, kad ir kaip bebūtų, jis yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1900 žodžiai)
  • Universitetas
  • Judita
  • Stresas ir jį lemiantys veiksniai
    10 - 3 balsai (-ų)
Stresas ir jį lemiantys veiksniai . (2019 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-ir-ji-lemiantys-veiksniai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 00:38
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo