Stresas ir jo poveikis darbo rezultatams


Įvadas. Stresas. Streso sąvokos istorija ir tyrinėtojai. Streso samprata. Streso požymiai. Streso sukėlėjai (stresoriai). Streso fazės. Organizmo atsakas į stresą. Streso poveikis. Streso valdymas. Stresas darbe. Kas yra stresas darbe? Streso darbe priežastys. Pagrindinė streso darbe priežastis – frustracija. Darbo veiksniai sukeliantys stresą. Streso darbe pasekmės. Streso darbe mažinimo priemonė – konsulatavimas. Socialinės paramos poveikis streso procese. Rizikos vertinimas ir streso darbe prevencija. Išvados. Priedai. Streso modelis. Atlikėjų sąrašas ir vertinimo lentelė.

Psichologinis stresas veikia taip pat, kaip ir fiziologinis stresas, tačiau padariniai ir dirgikliai lieka psichologiniai. Stresas yra suvokiamas kaip išorinis poveikis, prie kurių kūnas nėra pakankamai prisitaikęs,apimantis ne tik fizines, bet emocines reakcijas, mąstymą bei santikį su aplinkiniais. Jis gali turėti ne tik neigiamų, bet ir teigiamų savybių, tai gali būti stimulas įgyvendinti idėjas, tikslus. Tačiau dirbamas darbas gali taip pat būti vienas iš veiksnių sukeliančių stresą. Perkrovos, laiko stoka, prasta vadovavimo kokybė, nesugebėjimas suderinti atsakomybės ir įsipareigojimų ir dar daugelis kitų priežasšių įvardinami kaip streso sukelėjai, kurie kiekvieną žmogų veikia skirtingai. Paprastai vadovo stresą sukeliančios preižastys skiriasi nuo eilinių darbuotojų. Tačiau ir vieniems, ir kitiems iškyla bendras stresorius-frustracija, kuomet žmogaus kelyje į tikslą iškyla neįveikiamų kliūčių.

  • Psichologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 71 KB
  • 2012 m.
  • 38 puslapiai (9406 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Stresas ir jo poveikis darbo rezultatams
    10 - 1 balsai (-ų)
Stresas ir jo poveikis darbo rezultatams. (2012 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-ir-jo-poveikis-darbo-rezultatams.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:30
×