Stresas ir jo poveikis sveikatai


Streso itaka sveikatai. Streso poveikis sveikatai. Stresas darbe ir jo poveikis sveikatai. Streso poveikis organizmui. Stresas veikia oda. Referatas streso itaka odai. Streso poveikis sveikatai bakalaurinis. Insultas ir jo pasekmes magistriniai darbai. Stresas ir jo iveikimas. Streso iataka sveikatai.

Įvadas streso apibrėžimas. Stresoriai. Kontrolės galimybių suvokimas. Poveikis sveikatai. Stresas ir širdies ligos. Stresas ir atsparumas ligoms. Stresas ir vėžys. Streso įveikimas. Naudotos literatūros sąrašas.

Visi esame patyrę, kad psichikos būsenos sukelia tam tikras fiziologines reakcijas. Nervndamiesi dėl svarbaus egzamino, pajuntame kirbėjimą skrandyje. Nerimaudami dėl to, kad reikės viešai kalbėti, imame dažniau lakstyti į tualetą. Susikivirčijus su šemos nariu, ima nepakenčiamai skaudėti galvą. Jei psichologinis stresas užsitęsia, gali išberti odą, ištikti astmos priepuolis arba atsiverti opa (tiems, kam tokie fiziologiniai polinkiai būdingi).

Daugelis žmonių nelabai žino, kokį siaubingą poveikį gali turėti mūsų elgesys. Kad nuo mūsų elgesio priklauso, ar tapsime keturių labiausiai šiandien paplitusių ligų ir mirčių-širdies ligų, vėžio, insulto ir nelaimingų atsitikymų-aukomis. Nacionalinės mokslų akademijos medicinos institutas ištyrė, kad jungtynėse amerikos valstijose daugiausia mirštama dėl 10 priežasčių ir pusė jų yra susijusios su žmogaus elgesiu: rūkymu, piktnaudžiavimu alkoholiu, netinkamomis reakcijomis į stresą, gydytojo nurodymų nepaisimu, mažu fiziniu aktyvumu, narkotikų vartojimu, menkaverte mityba. Jeigu žmonės suprastų, kad jų elgesys yra ligų šaltinis, ir pradėtų kitaip elgtis, sumažėtų kančių, pailgėtų gyvenimo trukmė ir pagerėtų jo kokybė.

Norėdami suprasti, nuo ko poriklauso mūsų sveikata, turime žinoti, kaip biologinės, psichikos ir socialinės sistemos sąveikauja. Pavyzdžiui, žmogaus kūno organai sudaro tam tikras didesnes sistemas- virškinimo, kraujo apytakos ir informacijos apdorojimo, kurios yra dar didesnės sistemos- žmogau- sudedamosios dalys. O žmogus yra, šeimos, bendruomenės, tam tikros kultūros. Dalis. Antra vertus, žmogaus vidaus organai yra sudaryti iš posistemių- ląstelių- kurias sudaro biocheminiai junginiai. Kiekvienas mūsų būties lygmuo yra ir didesnės sistemos dalis, ir kartu mažesnių sistemų darinys. Sisteminės teorijos šalininkai nemano, kad ligą gali sukelti arba fiziologinės, arba psichologinės priežastys; jie teigia, kad ligą sukelia visų šių tarpusavyje susijusių sistemų (kurias tiria fiziologai, psichologai, sociologai ir kt. ) sąveika. Žmogus, kaip visų šių sistemų visuma, yra kaip automobilis: palietus vieną streso sąvoka vartojama nevienareikšmiškai. Kartais ji taikoma grėsmei arba iššūkiui, o kartais atsakui į gėsmę ar iššūkį apibūdinti. Kad būtų apimtos šios abi reikšmės, stresą galime apibrėžti kaip bendrą procesą, kuriuo įvertiname ir reaguojame į tam tikrus grėsmę ar iššūkį keliančius įvykius, vadinamuosius stresorius. Stresoriaus poveikis gali būti teigiamas, kai jis mus aktyvina ir motyvuoja įveikti sunkumus.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2011 m.
  • 11 puslapių (3558 žodžiai)
  • Universitetas
  • Anzelika
  • Stresas ir jo poveikis sveikatai
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Stresas ir jo poveikis sveikatai. (2011 m. Sausio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/stresas-ir-jo-poveikis-sveikatai.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 08:37
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo